KULTURA

Drsná mafie v Jeseníku

18. června 2008, 11:52, rejdakce
Jeseník - Letos podruhé zavítá do areálu Miroslav festival Popmafia. Festivalu Popmafia předchází předloňská akce Metalová Tvrz, která se konala přímo v Jeseníku a vznikla coby odpověď na polskou Metalowou Twierdzu, projekt českopolské integrace skrze tvrdou metalovou hudbu. Myšlenka integrace skrze hudbu se pořadatelům zalíbila natolik, že se rozhodli v ní pokračovat. Výsledkem je Popmafia Festival, který letos proběhne v rámci Evropského svátku hudby.

Během večera se představí šest velice zajímavých kapel. Festival zahájí nově vzniklá jesenická      nu-metalová partička SKIP JACK. Po nich zabuší polské vydání Sepultury, HEAD UP z Wroclavi kteří už v Jeseníku vystupovali. Jsou proslulí koncertním nasazením. Můžete se spolehnout na  gejzír energie, jež se bude z pódia valit jako tsunami.


HEAD UP z Wroclavi již v Jeseníku vystupovali
Dalšími v pořadí budou COM@POSED. Není tomu tak dávno, co rozskákali Jesenické náměstí a nyní se do našich končin vrací podruhé, posíleni o nový materiál. Pro milovníky pogo polky je připraveno hudebně - divadelní seskupení STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE z Troubek. Vystoupení ikony českého undergroundu a jejich pecky "Hej, hej, zaplať, zaplať", "Anglická", "Hlad" a další nenechají vyznavače poga u stánku s pivem příliš dlouho. Smečka JIG-AI úspěšně brázdí mnohá koncertní kolbiště po celém světě. Pro pořadatele je opět malá výhra, že se podařilo domluvit jejich koncert na POPMAFII. Pokud si rádi skočíte na řádný gore grind, parket je váš. Jak jinak zakončit festival, než neméně brutální partou. Shodou okolností další velikou legendou české gore scény, kultovní znovuobnovené skupině PURULENT SPERMCANAL bude na festivalu patřit poslední slovo.


Rozskákat náměstí není pro COM@POSED problém

Kromě skvělých kapel a kvalitního zvuku, se můžete těšit na bohaté občerstvení a širokou paletu alko i nealko nápojů. V areálu je   možné ubytování ve vlastních stanech nebo přímo v horské chatě Miroslav. První tóny kytar se rozezní v sobotu 21. června od 18h. Do areálu platí zákaz vnášení nebezpečných předmětů (skleněné láhve, zbraně atd.) a vstup psů. Vstupné na tuto akci činí 100 Kč. V den festivalu si potom připlatíte 50 Kč.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.