KULTURA

Drsná mafie v Jeseníku

18. června 2008, 11:52, rejdakce
Jeseník - Letos podruhé zavítá do areálu Miroslav festival Popmafia. Festivalu Popmafia předchází předloňská akce Metalová Tvrz, která se konala přímo v Jeseníku a vznikla coby odpověď na polskou Metalowou Twierdzu, projekt českopolské integrace skrze tvrdou metalovou hudbu. Myšlenka integrace skrze hudbu se pořadatelům zalíbila natolik, že se rozhodli v ní pokračovat. Výsledkem je Popmafia Festival, který letos proběhne v rámci Evropského svátku hudby.

Během večera se představí šest velice zajímavých kapel. Festival zahájí nově vzniklá jesenická      nu-metalová partička SKIP JACK. Po nich zabuší polské vydání Sepultury, HEAD UP z Wroclavi kteří už v Jeseníku vystupovali. Jsou proslulí koncertním nasazením. Můžete se spolehnout na  gejzír energie, jež se bude z pódia valit jako tsunami.


HEAD UP z Wroclavi již v Jeseníku vystupovali
Dalšími v pořadí budou COM@POSED. Není tomu tak dávno, co rozskákali Jesenické náměstí a nyní se do našich končin vrací podruhé, posíleni o nový materiál. Pro milovníky pogo polky je připraveno hudebně - divadelní seskupení STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE z Troubek. Vystoupení ikony českého undergroundu a jejich pecky "Hej, hej, zaplať, zaplať", "Anglická", "Hlad" a další nenechají vyznavače poga u stánku s pivem příliš dlouho. Smečka JIG-AI úspěšně brázdí mnohá koncertní kolbiště po celém světě. Pro pořadatele je opět malá výhra, že se podařilo domluvit jejich koncert na POPMAFII. Pokud si rádi skočíte na řádný gore grind, parket je váš. Jak jinak zakončit festival, než neméně brutální partou. Shodou okolností další velikou legendou české gore scény, kultovní znovuobnovené skupině PURULENT SPERMCANAL bude na festivalu patřit poslední slovo.


Rozskákat náměstí není pro COM@POSED problém

Kromě skvělých kapel a kvalitního zvuku, se můžete těšit na bohaté občerstvení a širokou paletu alko i nealko nápojů. V areálu je   možné ubytování ve vlastních stanech nebo přímo v horské chatě Miroslav. První tóny kytar se rozezní v sobotu 21. června od 18h. Do areálu platí zákaz vnášení nebezpečných předmětů (skleněné láhve, zbraně atd.) a vstup psů. Vstupné na tuto akci činí 100 Kč. V den festivalu si potom připlatíte 50 Kč.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.