ZPRÁVY

Drobným živnostníkům pomůže nová akademie

26. listopadu 2013, 08:00, hap
Šumperk, Olomouc - Živnostenskou akademii, která bude podporovat drobné podnikatele, připravuje v těchto dnech tým složený ze samotných živnostníků, lektorů a dalších odborníků z celé Moravy i Čech, kteří pracují v oblasti obchodu, marketingu, účetnictví, personalistiky a dalších oborů. Akademie nabídne nové pohledy na možnosti podnikání a pomůže živnostníkům přímo v praxi.

Zajímavý projekt se otevře pro živnostníky už v příštím roce. V těchto dnech probíhají intenzivní přípravy a práce na skriptech a tréninku koučů, lektorů a poradců, kteří vyrazí za drobnými podnikateli přímo do terénu. „Chceme být podporou pro nejohroženější skupinu pracujících lidí v Česku – drobné živnostníky. Mám na mysli lidi, kteří se živí na vlastní pěst nebo mají maximálně deset zaměstnanců. V dnešní době těžce pracují, snaží se přežít a nemají už čas na sebeprezentaci, na to, aby se zabývali novými trendy marketingu a podobně. V důsledku toho se pak prodávají za daleko méně peněz nebo se potýkají s neplatiči třeba proto, že mají špatně ošetřenou smlouvu. Živnostenská akademie by jim měla pomoct,“ vysvětluje garant nevšedního projektu Jan Vybíral. Akademie začne s pilotní skupinou, která nebude mít více než patnáct lidí. Odborníci ukážou živnostníkům v šesti modulech nové možnosti v podnikání z pohledu marketingu, účetnictví nebo práva. Členové této skupiny nebudou vkládat do projektu nic, kromě svého času. „Přednost budou mít ti, kteří cítí velké rezervy a velké ohrožení svého podnikání před těmi, kterým jde třeba jen o drobná zlepšení,“ podotkl Vybíral. Předběžný průzkum ukázal, že mezi živnostníky je o profesní podporu zájem. „Kdyby něco takového, jako Živnostenská akademie, existovalo v době, kdy jsem byla na začátku, určitě bych do toho šla. Člověk se musí prát se spoustou věcí a často jde cestou pokusu a omylu. Ani dnes nemůžu říct, že se mi všechno daří tak, jak bych chtěla,“ říká cukrářka Jana Kašparová, která podniká sedm let a v poslední době exceluje ve výrobě čokoládových pralinek.

Odborníci, kteří Živnostenskou akademii připravují, si uvědomují, že drobní podnikatelé bojují s nedostatkem času. Vydají se proto za účastníky akademie přímo do jejich praxe. „Projekt potrvá rok a obsahuje skutečně jen pár setkání v učebních prostorech. Většinu času tvoří hodiny, kdy se lektoři, koučové a mentoři vydají za živnostníky přímo do terénu a budou se jim věnovat v jejich pracovním prostředí,“ doplnil Vybíral.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).