ZPRÁVY

Dřevo - tradice i budoucnost

29. března 2015, 13:51, redakce, placená reklama
Dřevo - tradice i budoucnost Je dobré vracet se do minulosti? Asi bychom si měli zvolit oblast nebo obor, kde to stojí opravdu za to. Tím by mohly být dřevařské profese. Střední škola železniční, stavební a služeb nabízí hned několik zaměření, které se zpracováním dřeva souvisí. Jsou to dva učební obory Truhlář a Tesař. Poslední z nabídky je obor Nábytkářská a dřevařská výroba, který se zabývá nejenom výrobou, ale i navrhováním a konstrukcí nábytku, také proto končí maturitou.

 

Všechny tyto obory mají, jako součást výuky, praxi v kvalitně a moderně vybavených dílnách. Učí se vědomosti získané v teorii převést ve skutečnost. Náročnost výroby se odvíjí od toho, v kterém ročníku žáci studují. 
Dílny v Rapotíně mají moderní vybavení, které slouží k výrobě nábytku. V současné době je to nová formátovací pila QVADRA 400 DIGIT 3 s dotykovou obrazovkou, digitálním odměřováním rozměrů a digitálním nastavováním kotouče ve všech osách. S jejím používáním dojde ke zkvalitnění výuky, a tím i práce na zakázkové výrobě. Současně se žáci seznámí s nejmodernější technologií výroby.
Studenti třetích ročníků pracují společně se svými mistry na zakázkách, které estetizují a zkrášlují prostředí školy. Například vybavení tříd, kanceláří nebo pracoven. Jsou schopni společně s učiteli odborného výcviku zhotovit i objednávky od zákazníků, jako jsou kuchyňské linky, koupelnový nábytek a další. Také dřevěné prodejní stánky už opustily jejich dílny. Rozsah jejich práce je rozmanitý a jsou schopni se vypořádat s každou výzvou.


 
Pokud jste ještě nerozhodli o své profesi, je to jedna z možností, jak pracovat s krásným materiálem a radovat se z výsledků své činnosti. Vyberete si obor, který má budoucnost.

Dr.Vilišová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.