SPORT

Dráždí hada bosou nohou, konkurenti prahnou po jeho skalpu. Kamil Brückner vyměnil loňský bronz za letošní titul

16. prosince 2015, 12:00, Petr Fišer
Dráždí hada bosou nohou, konkurenti prahnou po jeho skalpu. Kamil Brückner vyměnil loňský bronz za letošní titul Bohdíkov - V minulém roce si jako neznámý nováček přivlastnil třetí místo v přeboru republiky na přírodních okruzích. I proto si KAMIL BRÜCKNER mohl být jistý tím, že na něj bude pořádaný hon. Konkurence už dobře věděla, s kým má tu čest, a se vší vervou prahla po skalpu jednoho z největších překvapení uplynulé sezóny. Stal se ceněným artiklem.

 Jenže milovník motorek z Bohdíkova byl na scéně road racingu ještě lepší. Dokonce tak, že si zajistil titul šampióna! Ve druhém seriálu, který probíhal pod křídly Autoklubu České republiky, skončil ve své třídě Klasik 500 celkově druhý. „Nejednalo se o nic lehkého, závodů bylo dohromady deset. Dosažené výsledky a konečná umístění nás samozřejmě těší, za vším stojí spousta práce, snahy a úsilí,“ rozpovídala se Veronika Králová. Brücknerova přítelkyně se nebojí přiložit ruku k dílu a je pro svého vyvoleného velkou oporou a vítanou pomocnicí. „Spousta lidí si myslí, že se člověk jede od pátku do neděle jen odreagovat a bez sebemenších starostí si zameditovat. Jenže realita je úplně jiná. Jste prakticky neustále v napětí,“ upozorňovala Králová. „Časový harmonogram musíte skloubit s vaši prací, jinak jste bez šance. O každou záležitost se staráte sám. O přípravu, o motorku… Vyskytnout se můžou nejrůznější komplikace a problémy. Navíc narážíte na soupeře, kteří se v tomto odvětví pohybují řadu let a mají více zkušeností. Ve spoustě případů se toto sportovní řemeslo dědí z generace na generaci. Začátek je ze všeho nejtěžší,“ popisovala Králová.
Kamil Brückner nehodlá usnout na vavřínech. Tím, že zraje jako víno a dosahuje stále výraznějších úspěchů, dráždí hada bosou nohou. „Je pravda, že si na nás konkurenti brousí zuby. Protože ve velké míře plánují úpravy motorek, budeme muset zase zrychlit. Nic jiného nám nezbývá,“ uvědomoval si obhájce první a druhé pozice. „Jestli chcete pomýšlet na zlepšení, je potřeba vědět, co udělat na motoru a podvozku. Všechno stojí peníze. Bez nich nic nezmůžete,“ tvrdil bohdíkovský rychlík, jemuž jediný sponzor Dobrovic glass, zabývající se zakázkovou výrobou replik historického skla, přispěl na nákup pneumatik. „Jasně, že jsme to uvítali. Kdyby se našel někdo další, kdo by nám byl ochoten pomoci, s radostí a povděkem bychom to uvítali. Po finanční stránce to není žádná sranda,“ nastínila Králová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.12.2015 06:16
Titulek: Borec
Autor: Pavel
63
Držím mu palce.Je houževnatý a jde za svým cílem.Šikula.
Reagovat
Datum: 14.1.2016 16:12
Titulek: Re: Borec
Autor: Veronika
40
Přesně tak a já to vidím v reálu a jsem na všech závodech kde jezdí Kamil, je prostě jednička:-)👍Veronika
Reagovat
Datum: 14.1.2016 21:53
Titulek: Díky Vám
Autor: Monika
37
Je to úžasný pocit sledovat bráchovi jízdy plné napětí a energie.
Brašule,Verunko děkujeme za ten nádherný prožitek a radost.Máme vás moc rádi.
Reagovat
Datum: 15.1.2016 13:54
Titulek: Re: Díky Vám
Autor: ivan
25
Ještě by to chtělo zamakat na fyzičce!
Reagovat
Datum: 26.1.2016 10:15
Titulek: Re: Díky Vám
Autor: Monika
91
113
No tati...???To si nemyslel zcela vážně...?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).