ZPRAVODAJSTVÍ

Dramatický požár: uhořela zvířata

27. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Vyšehoří – Desítky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 22. listopadu ve Vyšehoří. Začal tam hořet rodinný domek, jehož majitelka v zoufalství několikrát telefonovala na linku 112. Ačkoli se požární jednotky snažily, seč mohly, ohni nakonec padla za oběť uvězněná domácí zvířata a škoda se vyšplhala na jeden a půl miliónu korun.

Operační středisko vyslalo k požáru profesionální hasiče ze Zábřeha a Šumperka, do akce se zapojili také dobrovolníci z Bludova, Temenice a místní jednotka SDH z Vyšehoří. Už v době, kdy na místo události přijeli, bylo jasné, že půjde o komplikovaný zásah. „Hořet začalo v prostorách kotelny. Plameny se šířily velmi rychle, uvnitř domu bylo uvězněno několik domácích zvířat a obyvatelé tam skladovali větší množství elektroniky,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Majitelka nemovitosti vyvázla bez zranění. Ze zvířat se podařilo zachránit fenu se štěnětem. Další pes a kočka v domě uhořeli.

Příčinou mohla být nepozornost

Hasiči na místě zasahovali několik hodin. Z domu museli vynosit množství předmětů, aby mohli vyhledat skrytá ohniska požáru, která by se mohla znovu rozhořet.
„Co bylo příčinou požáru, se snažíme zjistit. Škoda se vyšplhala na více než jeden a půl miliónu korun,“ dodal Hošák. Oheň se pravděpodobně začal šířit od žhavých uhlíků a popele, který se v kotelně nacházel. S jistotou to určí znalecká expertiza.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.