ZPRAVODAJSTVÍ

Dramatický požár: uhořela zvířata

27. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Vyšehoří – Desítky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 22. listopadu ve Vyšehoří. Začal tam hořet rodinný domek, jehož majitelka v zoufalství několikrát telefonovala na linku 112. Ačkoli se požární jednotky snažily, seč mohly, ohni nakonec padla za oběť uvězněná domácí zvířata a škoda se vyšplhala na jeden a půl miliónu korun.

Operační středisko vyslalo k požáru profesionální hasiče ze Zábřeha a Šumperka, do akce se zapojili také dobrovolníci z Bludova, Temenice a místní jednotka SDH z Vyšehoří. Už v době, kdy na místo události přijeli, bylo jasné, že půjde o komplikovaný zásah. „Hořet začalo v prostorách kotelny. Plameny se šířily velmi rychle, uvnitř domu bylo uvězněno několik domácích zvířat a obyvatelé tam skladovali větší množství elektroniky,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Majitelka nemovitosti vyvázla bez zranění. Ze zvířat se podařilo zachránit fenu se štěnětem. Další pes a kočka v domě uhořeli.

Příčinou mohla být nepozornost

Hasiči na místě zasahovali několik hodin. Z domu museli vynosit množství předmětů, aby mohli vyhledat skrytá ohniska požáru, která by se mohla znovu rozhořet.
„Co bylo příčinou požáru, se snažíme zjistit. Škoda se vyšplhala na více než jeden a půl miliónu korun,“ dodal Hošák. Oheň se pravděpodobně začal šířit od žhavých uhlíků a popele, který se v kotelně nacházel. S jistotou to určí znalecká expertiza.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.