SPORT

Drakům začala letní příprava

9. května 2007, 14:50, www.hokejsumperk2003.cz
Drakům začala letní příprava Šumperk - Příprava na první hokejovou ligu odstartovala již i v Šumperku. V pondělí se v prostorách šumperského sportovního areálu sešel základ kádru pro nadcházející hokejovou sezónu posílený o skupinu šumperských juniorů, aby pod vedením dvojice Jindřich Setikovský - Georg Güttler započal letní přípravu. V loňské sezóně právě fyzická připravenost šumperského mužstva byla jedním z klíčů k úspěchu v celé soutěži. Podcenit přípravu letos by bylo téměř sebevraždou.

Pokud dojde totiž na to, co všichni očekávají, to jest herní systém 2x doma venku, budou mít hráči v nohou srovnatelnou porci zápasů jako profesionálové z NHL. Jen základní část pojme 60 utkání, finalisté první ligy poté budou muset skousnout porci téměř 80 utkání. To je situace doposud v českém hokeji nevídaná. Zapotřebí tak bude nejen dostatečně široký kádr a štěstí co se absence zranění týče, ale i dostatečně kvalitní příprava.

Draci během přípravy na novou hokejovou sezónu. K týmu se připojil i David Ohnutek (druhý zprava), o kterém se stále jedná.

Draky čeká dvoufázová příprava, přičemž na dnešní dopolední premiéře je čekalo náročné běhání kolem sportovního areálu. Do přípravy se již zapojily i posily, kromě nich zahájil s mužstvem přípravu i David Ohnutek, o jehož setrvání v Šumperku se ustavičně jedná. Běhání a posilovna bude čekat na hráče každé pondělí a pátek, pravděpodobně šumperské hokejisty nemine běh ani ve středečním dopoledni, kdy budou trénovat v prostorách bývalého motocyklového závodiště na šumperském Kotli.

Prvních devadesát minut letní přípravy vyplnili Draci nejčastěji během.

V pondělním odpoledni se trénink přesune do tělocvičny, stejně tak tomu bude i každé úterý odpoledne. Ten samý den dopoledne a pak ve čtvrteční odpoledne usednou hokejisté do cyklistických sedel, ve čtvrtek dopoledne pak čeká na hráče dávka tréninku výbušnosti, síly, odrazu a hlavně další porce v posilovně. V náročném týdenním cyklu je prostor i na regeneraci, která proběhne vždy ve středu odpoledne. Od 10. června poté čeká na Draky týdenní soustředění v Koutech nad Desnou, na led vykročí šumperští hokejisté 23. července.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2007 22:55
Titulek: plný a krásný stadion
Autor: P.spk
28
Přeji úspěšnou sezónu ve sporu č.1 v Šumperku, krásný hokej v krásném stadinu.
Reagovat
Datum: 10.5.2007 22:56
Titulek: Bez titulku
Autor: P.spk
19
samozřejmě ne sporu, ale sportu........spory snad žádné nebudou.
Reagovat