SPORT

Drakům začala letní příprava

9. května 2007, 14:50, www.hokejsumperk2003.cz
Drakům začala letní příprava Šumperk - Příprava na první hokejovou ligu odstartovala již i v Šumperku. V pondělí se v prostorách šumperského sportovního areálu sešel základ kádru pro nadcházející hokejovou sezónu posílený o skupinu šumperských juniorů, aby pod vedením dvojice Jindřich Setikovský - Georg Güttler započal letní přípravu. V loňské sezóně právě fyzická připravenost šumperského mužstva byla jedním z klíčů k úspěchu v celé soutěži. Podcenit přípravu letos by bylo téměř sebevraždou.

Pokud dojde totiž na to, co všichni očekávají, to jest herní systém 2x doma venku, budou mít hráči v nohou srovnatelnou porci zápasů jako profesionálové z NHL. Jen základní část pojme 60 utkání, finalisté první ligy poté budou muset skousnout porci téměř 80 utkání. To je situace doposud v českém hokeji nevídaná. Zapotřebí tak bude nejen dostatečně široký kádr a štěstí co se absence zranění týče, ale i dostatečně kvalitní příprava.

Draci během přípravy na novou hokejovou sezónu. K týmu se připojil i David Ohnutek (druhý zprava), o kterém se stále jedná.

Draky čeká dvoufázová příprava, přičemž na dnešní dopolední premiéře je čekalo náročné běhání kolem sportovního areálu. Do přípravy se již zapojily i posily, kromě nich zahájil s mužstvem přípravu i David Ohnutek, o jehož setrvání v Šumperku se ustavičně jedná. Běhání a posilovna bude čekat na hráče každé pondělí a pátek, pravděpodobně šumperské hokejisty nemine běh ani ve středečním dopoledni, kdy budou trénovat v prostorách bývalého motocyklového závodiště na šumperském Kotli.

Prvních devadesát minut letní přípravy vyplnili Draci nejčastěji během.

V pondělním odpoledni se trénink přesune do tělocvičny, stejně tak tomu bude i každé úterý odpoledne. Ten samý den dopoledne a pak ve čtvrteční odpoledne usednou hokejisté do cyklistických sedel, ve čtvrtek dopoledne pak čeká na hráče dávka tréninku výbušnosti, síly, odrazu a hlavně další porce v posilovně. V náročném týdenním cyklu je prostor i na regeneraci, která proběhne vždy ve středu odpoledne. Od 10. června poté čeká na Draky týdenní soustředění v Koutech nad Desnou, na led vykročí šumperští hokejisté 23. července.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2007 22:55
Titulek: plný a krásný stadion
Autor: P.spk
28
148
Přeji úspěšnou sezónu ve sporu č.1 v Šumperku, krásný hokej v krásném stadinu.
Reagovat
Datum: 10.5.2007 22:56
Titulek: Bez titulku
Autor: P.spk
19
samozřejmě ne sporu, ale sportu........spory snad žádné nebudou.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.