ZPRAVODAJSTVÍ

Dráhy aktualizují jízdní řády, změny jsou citelné

14. června 2016, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Od minulé neděle začal platit na Drahách aktualizovaný jízdní řád. Změny, kterými projdou spoje na Šumpersku, nejsou vůbec zanedbatelné. Zatímco na některé vlaky budou teď cestující čekat marně, jinde je potěší spoje navíc.

 „Osobní vlak ze Starého Města do Hanušovic (8:28) a v opačném směru (9:15) nově nebude jezdit o velkých školních prázdninách,“ upozorňuje mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Změněné odjezdy mají vlaky ze Šumperka do Olomouce. Spoj, který z našeho okresního města vyjížděl v 6:54 bude nově jezdit o deset minut později, a ten, který odjížděl dvě minuty před devátou, naopak vyrazí na cestu o půl hodiny dřív.

Pomohly připomínky lidí

K jízdnímu řádu měli lidé stovky připomínek, které předali krajskému koordinátorovi dopravy. Iniciativa občanů měla smysl a nejvíce se projevila na trati ze Šumperka do Olomouce, kde dochází k řadě změn. V Uničově už lidé nebudou muset čekat půl hodiny na přestup a například spěšný vlak, který v šest hodin večer vyjíždí z Olomouce, bude nově zastavovat také v Hrabišíně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.6.2016 12:25
Titulek: K čemu nové JŘ?
Autor: Jenda Benda
131
180
Vlaky ze Šumperka vyjíždí podle JŘ, aby pak v Bludově (v lepším případě v Postřelmově) stály 5,10 a někdy i více minut a čekaly na zpožděné vlaky od Zábřeha. Cestující potom v Zábřehu nahání (někdy ani nestihnou) spoje na Prahu a na Ostravu. Většinou se jedná o přestup na vlaky RJ a LE. Připadá mi to tak, jakoby to dělaly "Dráhy" schválně.
Reagovat
Datum: 15.6.2016 12:39
Titulek: Re: K čemu nové JŘ?
Autor: Filip
155
206
TO mohu jen potvrdit. I kolikrát v Šumperku se čeká na nic. Viz. vlak 20:28 směrem na Olomouc, který je poslední možný vlak aby jste stihli vlak na Prahu, který je uplně poslední ze Zábřeha. V Zábřehu máte na tento vlak cca 4-5 minut.. No a ze Šumperka vyjedeme 20:33.. Takže mi by mi vlak samozřejmě ujel. Kvuli ničemu. Naštestí tento vlak na Prahu měl 15min zpoždění. Ale nechápu, proč jsme nevyjeli včas.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).