ZPRAVODAJSTVÍ

Dráhy aktualizují jízdní řády, změny jsou citelné

14. června 2016, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Od minulé neděle začal platit na Drahách aktualizovaný jízdní řád. Změny, kterými projdou spoje na Šumpersku, nejsou vůbec zanedbatelné. Zatímco na některé vlaky budou teď cestující čekat marně, jinde je potěší spoje navíc.

 „Osobní vlak ze Starého Města do Hanušovic (8:28) a v opačném směru (9:15) nově nebude jezdit o velkých školních prázdninách,“ upozorňuje mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Změněné odjezdy mají vlaky ze Šumperka do Olomouce. Spoj, který z našeho okresního města vyjížděl v 6:54 bude nově jezdit o deset minut později, a ten, který odjížděl dvě minuty před devátou, naopak vyrazí na cestu o půl hodiny dřív.

Pomohly připomínky lidí

K jízdnímu řádu měli lidé stovky připomínek, které předali krajskému koordinátorovi dopravy. Iniciativa občanů měla smysl a nejvíce se projevila na trati ze Šumperka do Olomouce, kde dochází k řadě změn. V Uničově už lidé nebudou muset čekat půl hodiny na přestup a například spěšný vlak, který v šest hodin večer vyjíždí z Olomouce, bude nově zastavovat také v Hrabišíně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.6.2016 12:25
Titulek: K čemu nové JŘ?
Autor: Jenda Benda
94
141
Vlaky ze Šumperka vyjíždí podle JŘ, aby pak v Bludově (v lepším případě v Postřelmově) stály 5,10 a někdy i více minut a čekaly na zpožděné vlaky od Zábřeha. Cestující potom v Zábřehu nahání (někdy ani nestihnou) spoje na Prahu a na Ostravu. Většinou se jedná o přestup na vlaky RJ a LE. Připadá mi to tak, jakoby to dělaly "Dráhy" schválně.
Reagovat
Datum: 15.6.2016 12:39
Titulek: Re: K čemu nové JŘ?
Autor: Filip
113
127
TO mohu jen potvrdit. I kolikrát v Šumperku se čeká na nic. Viz. vlak 20:28 směrem na Olomouc, který je poslední možný vlak aby jste stihli vlak na Prahu, který je uplně poslední ze Zábřeha. V Zábřehu máte na tento vlak cca 4-5 minut.. No a ze Šumperka vyjedeme 20:33.. Takže mi by mi vlak samozřejmě ujel. Kvuli ničemu. Naštestí tento vlak na Prahu měl 15min zpoždění. Ale nechápu, proč jsme nevyjeli včas.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.