SPORT

Draci zvládli první čtvrtfinále s Opavou

15. února 2011, 20:53, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperským hokejistům stačila třetina a čtvrt standardního výkonu k vítězství v úvodním utkání vyřazovacích bojů.
 V první třetině totiž Draci na Opavu vlétli s velkou razancí, těžkopádnou obranu Slezanu přebruslovali, a když zahrozili hosté, vychytal je Štůrala.
To hosté nastoupili s bráně s vítkovickým Šindelářem, jenž však kapituloval již v 8. minutě. Nutno však zmínit, že proti většině šumperských gólů byl Šindelář bezmocný. Konkrétně dorážka Vrdlovce v přesilové hře byla prakticky do prázdné branky. Do stejně volného prosoru mezi třemi tyčemi zakončoval o dvě minuty později Brunec. Tomu však pozici připravili po krásném ťukesu Matějka a Meluzín - 2:0. Další góly přinesla 17. a 18. minuta. Nejprve od modré čáry napřáhl Tesařík a o chvíli později prostřelil Šindeláře Hulva po přistrčení od Sedláka.
Vedení 4:0, které ještě navýšil ve 24. minutě Sedlák po krásném sjetí od modré čáry a kličce gólmanovi, však domácí ukolébalo. Laxnost a lehkovážnost Šumperka byla do oči bijící, ale to je v této jinak skvělé sezoně tak trochu tradice. I tentokrát však naštěstí vysoký náskok Drakům stačil. Opava začala snižovat ještě ve druhé části. Grofek v oslabení střelou přes Drtila překonal Štůralu poprvé. 
Na začátku závěrečné třetiny pak přišla další studená sprcha pro domácí. Doslova na holičkách nechali šumperští beci Štůralu proti dorážkám Měcha a poté Poloka. Již jen dvoubranková ztráta vlila krev do žil hráčům Slezanu a nebýt vynikajícího Štůraly v bráně, utkání se mohlo ještě vyvíjet všelijak. Nakonec však přidal pojišťující šestou trefu Velecký.
Draci tak porazili Opavu 6:3 a v sérii hrané pouze na dva vítězné zápasy vedou 1:0. Druhá polovina utkání však budiž velkým vykřičníkem pro svěřence Radka Kučery.

Salith Šumperk - HC Slezan Opava  6:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.2.2011 21:37
Titulek: opravička
Autor: aNONYM
151
Jen pro pořádek: výkon je standardní, ne standartní, standarta je vlajka. Píšu to, protože v tomto slově dělá chybu strašně moc lidí.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).