SPORT

Draci zvládli důležitý duel s Kadaní

7. prosince 2011, 20:31, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci zvládli důležitý duel s Kadaní Šumperk - Šumperští hokejisté dokázali po třech nezdarech zvítězit.
 V zápase s Kadaní šlo o nesmírně důležitý zápas. Šumperk mohl získat na svého soka šestibodový náskok v tabulce. Tím spíše, že v sobotu hrají svěřenci Radka Kučery na ledě vedoucího Ústí.
Možná proto Draci do utkání doslova vlétli a po minutě vedli. Jakub Hulva se prosadil střelou zápěstím a poprvé překonal Řehoře - 1:0. Domácí byli i nadále lepším týmem. Štůrala na druhé straně se často nudil, zatímco hosté se bránili ve své třetině. V 11. minutě si navíc pomohli dvěma slepenými fauly a šumperský ostrostřelec od modré čáry Holík zamířil ve dvojnásobné početní převaze přesně - 2:0. Stejnou výhodu však dostala zanedlouho i Kadaň. O stejné vyústění, tedy snížení, se postaral Skořepa a bylo to již jen 2:1.
Ve druhé části tahali za delší konec provazu hosté. Zřejmě povzbuzeni snížením se hnali za vyrovnáním. Megašanci však mezitím dokázali zazdít i domácí, když ve vlastní přesilovce musel hasit zaváhání Řehoře jeden z kadaňských beků. I tak se však hosté dočkali stavu 2:2, o což se zasloužil Szakal střelou zápěstím. Výtečný Štůrala pak Drakům zachránil nerozhodný výsledek ve druhé přestávce.
V závěrečné části však byli výrazně lepší šumperští hokejisté a zaslouženě strhli vedení na svou stranu. V další přesilovce se totiž prosadil Cink a domácí znovu vedli. Potvrzení tří bodů pak měl na holi Haas, ale neuspěl. Chuť si však tento šumperský forvard spravil až v 52. minutě, kdy dokončil snažení Červenky.
Draci tak vyhráli nad Kadaní 4:2 a stále tak mají na dohled play-off, poslední dvě místa však také nejsou příliš vzdálená.

Salith Šumperk - SK Kadaň  4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.12.2011 18:04
Titulek: Draci z papíru- kvalitní otop
Autor: makarov
27
Papíroví Draci mají na dohled další zpopelnění a sestup do II. ligy v lepším případě. Dle vzoru pana Sršně, majitele HC Uničov, který vyházel všechny žoldáky a vytvořil mladé mužstvo z místních odchovanců, kteří mají k domovskému městu blíž.
V horším konec hokeje, což je výhodná alternativa pro všechny sportovce v Šumperku, kteří jsou léta okrádáni na dotacích kvůli "pánům hokejistům."
Reagovat
Datum: 8.12.2011 18:57
Titulek: souhlas a dotaz
Autor: Chuťomil Vypečený
67
souhlas s příspěvkem bohatýra Makarova ;o)a dotaz k redakci...proč na reji nejsou články o jiných sportech, které hrají ligové soutěže?(např. basketbal, házená)
Děkuji
Reagovat