SPORT

Draci zvítězili v Prostějově

29. ledna 2011, 21:28, téma HOKEJ, Michal Šíma
Prostějov - Další utkání v derby, které se nikdy neokouká, zvládli lépe šumperští hokejisté.
 Svěřenci trenéra Radka Kučery vyhráli v Prostějově nad místními Jestřáby 5:3, a jelikož Orlová utržila debakl v Přerově, rozrostl se náskok Draků na čele ligy již na jedenáct bodů. To je zřejmě již bezpečný odstup a Šumperku by první pozice pro play-off neměla uniknout. 
Lépe však vstoupili do utkání domácí Jestřábi, jelikož hned v první minutě překonal Bošku, který tentokrát zastoupil Štůralu, Duba. Odpovědět dokázal v 7. minutě Červenka, jehož našel zcela volného Novotný, a bylo vyrovnáno. 
Podobný scénář se opakoval i na začátku druhé části. Opět Duba, exšumperský útočník, pokořil Bošku a domácí znovu vedli. Vyrovnání však bylo tentokrát ještě rychlejší. Cink přenechal kotouč Holíkovi, ten si vybruslil do střeleckého úhlu a zavěsil puk pod horní tyčku Slovákovy branky. Do třetice a naposledy se Hanákům podařilo dostat do vedení ve 31. minutě, kdy Dubovu střelu dorazil Šebek. Draci však znovu srovnali krok zásluhou Červenky a jeho střely z mezikruží - 3:3.
První se hosté ujali vedení na konci druhé třetiny. Nejprve Boška vychytal útok Prostějova a z následujícího kontru Šumperka se radoval Meluzín - 3:4. 
V závěru ještě Draci přestáli dvojnásobné oslabení a Matějka střelou do prázdné branky zpečetil vítězství modrožlutých barev v poměru 5:3.

LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk  3:5


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.