SPORT

Draci zvítězili nad Hodonínem

1. března 2009, 20:19, Michal Šíma
Draci zvítězili nad Hodonínem Šumperk - Pro šumperské hokejisty prakticky začalo play-off. Ptáte se, jak je to možné, když mají ještě tři zápasy do konce základní části? V posledních třech zápasech se totiž Draci utkají s přímými soupeři v boji o první příčku.
Prvním takovýmto soupeřem byl celek Drtičů z Hodonína. Na šumperském zimním stadionu se odehrála tradiční bitva se skvělou kulisou a št'astným koncem pro Draky.

Ti byli de facto po celou dobu zápasu lepším týmem a jejich konečné vítězství 5:2 mohlo být ještě mnohem vyšší.

Po úvodním tlaku, který ještě hodonínský Holeš v brance ustál bez úhony, se ve vyrovnávající se mezihře prosadili domácí hráči ve žlutém. Hulva po akci Brunce doslova vyšt'oural puk pod betony Holeše a nekompromisně zavěsil - 1:0. Draci měli poté v první třetině a vlastně v celém zápase šance především z bezprostřední blízkosti, ale ty zůstaly i přes pět gólů z podobných situací z větší části neproměněny.

V druhé třetině začal svůj galakoncert Aleš Holík. Nejlepší obránce ligy nejprve krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Brunce a vzápětí po přihrávce Vymazala si elegantně položil Holeše a zasunul do prázdné branky. V euforii pak šumperský bek málem přelezl plexisklo k fanouškům. Na konci druhé třetiny však vykřesali jiskru naděje také hosté. Podešva zatáhl akci po straně a nahrál před bránu, kde Jurásek ani nevěděl, jak dal gól, ale puk byl v síti do té doby vynikajícího Danečka.

Nejistota doprovodila šumperského brankáře i celou obranu do třetí třetiny, čehož využil Čárský - 3:2. Naštěstí zanedlouho zařídil opětovný dvoubrankový náskok Duba, jemuž nádherně připravil pozici Drábek po spolupráci s Holíkem. Zkázu nadějí Jihomoravanů pak dokonal po pěkném sólu Stejskal. Draci tak porazili Hodonín poměrem 5:2 a udělali tak první krok k vysněnému umístění na první příčce druholigové tabulky. Následovat budou duely v Orlové a doma s Valašským Meziříčím.

Salith Šumperk - SHK Hodonín  5:2

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.