Draci zvítězili nad Hodonínem

1. března 2009, 20:19, Michal Šíma
Draci zvítězili nad Hodonínem Šumperk - Pro šumperské hokejisty prakticky začalo play-off. Ptáte se, jak je to možné, když mají ještě tři zápasy do konce základní části? V posledních třech zápasech se totiž Draci utkají s přímými soupeři v boji o první příčku.
Prvním takovýmto soupeřem byl celek Drtičů z Hodonína. Na šumperském zimním stadionu se odehrála tradiční bitva se skvělou kulisou a št'astným koncem pro Draky.

Ti byli de facto po celou dobu zápasu lepším týmem a jejich konečné vítězství 5:2 mohlo být ještě mnohem vyšší.

Po úvodním tlaku, který ještě hodonínský Holeš v brance ustál bez úhony, se ve vyrovnávající se mezihře prosadili domácí hráči ve žlutém. Hulva po akci Brunce doslova vyšt'oural puk pod betony Holeše a nekompromisně zavěsil - 1:0. Draci měli poté v první třetině a vlastně v celém zápase šance především z bezprostřední blízkosti, ale ty zůstaly i přes pět gólů z podobných situací z větší části neproměněny.

V druhé třetině začal svůj galakoncert Aleš Holík. Nejlepší obránce ligy nejprve krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Brunce a vzápětí po přihrávce Vymazala si elegantně položil Holeše a zasunul do prázdné branky. V euforii pak šumperský bek málem přelezl plexisklo k fanouškům. Na konci druhé třetiny však vykřesali jiskru naděje také hosté. Podešva zatáhl akci po straně a nahrál před bránu, kde Jurásek ani nevěděl, jak dal gól, ale puk byl v síti do té doby vynikajícího Danečka.

Nejistota doprovodila šumperského brankáře i celou obranu do třetí třetiny, čehož využil Čárský - 3:2. Naštěstí zanedlouho zařídil opětovný dvoubrankový náskok Duba, jemuž nádherně připravil pozici Drábek po spolupráci s Holíkem. Zkázu nadějí Jihomoravanů pak dokonal po pěkném sólu Stejskal. Draci tak porazili Hodonín poměrem 5:2 a udělali tak první krok k vysněnému umístění na první příčce druholigové tabulky. Následovat budou duely v Orlové a doma s Valašským Meziříčím.

Salith Šumperk - SHK Hodonín  5:2

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.