Draci zvítězili nad Hodonínem

1. března 2009, 20:19, Michal Šíma
Draci zvítězili nad Hodonínem Šumperk - Pro šumperské hokejisty prakticky začalo play-off. Ptáte se, jak je to možné, když mají ještě tři zápasy do konce základní části? V posledních třech zápasech se totiž Draci utkají s přímými soupeři v boji o první příčku.
Prvním takovýmto soupeřem byl celek Drtičů z Hodonína. Na šumperském zimním stadionu se odehrála tradiční bitva se skvělou kulisou a št'astným koncem pro Draky.

Ti byli de facto po celou dobu zápasu lepším týmem a jejich konečné vítězství 5:2 mohlo být ještě mnohem vyšší.

Po úvodním tlaku, který ještě hodonínský Holeš v brance ustál bez úhony, se ve vyrovnávající se mezihře prosadili domácí hráči ve žlutém. Hulva po akci Brunce doslova vyšt'oural puk pod betony Holeše a nekompromisně zavěsil - 1:0. Draci měli poté v první třetině a vlastně v celém zápase šance především z bezprostřední blízkosti, ale ty zůstaly i přes pět gólů z podobných situací z větší části neproměněny.

V druhé třetině začal svůj galakoncert Aleš Holík. Nejlepší obránce ligy nejprve krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Brunce a vzápětí po přihrávce Vymazala si elegantně položil Holeše a zasunul do prázdné branky. V euforii pak šumperský bek málem přelezl plexisklo k fanouškům. Na konci druhé třetiny však vykřesali jiskru naděje také hosté. Podešva zatáhl akci po straně a nahrál před bránu, kde Jurásek ani nevěděl, jak dal gól, ale puk byl v síti do té doby vynikajícího Danečka.

Nejistota doprovodila šumperského brankáře i celou obranu do třetí třetiny, čehož využil Čárský - 3:2. Naštěstí zanedlouho zařídil opětovný dvoubrankový náskok Duba, jemuž nádherně připravil pozici Drábek po spolupráci s Holíkem. Zkázu nadějí Jihomoravanů pak dokonal po pěkném sólu Stejskal. Draci tak porazili Hodonín poměrem 5:2 a udělali tak první krok k vysněnému umístění na první příčce druholigové tabulky. Následovat budou duely v Orlové a doma s Valašským Meziříčím.

Salith Šumperk - SHK Hodonín  5:2