SPORT

Draci znovu nezvládli existenční zápas

6. prosince 2009, 16:36, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Výkony šumperských hokejistů jsou bohužel poslední dobou stále stejná písnička.
Stejně jako před týdnem doma s Havířovem nebo ve Vrchlabí, hra Draků je pořád stejná. Obrana kupí chybu na chybu a útok nedokáže soupeře ani přestřílet.
V sobotu proti Berounu bylo ještě o co hrát. Případné vítězství by znamenalo jistou naději na lepší zítřky, ale svěřenci trenéra Číhala vyhrát nedokázali. Před pěti sty nejvěrnějších diváků, což je logický vývoj návštěvnosti v době této hluboké krize, se hrál od počátku nemastný neslaný hokej. Draci začali celkem dobře, ale Novotného neprostřelili a naopak po již tragikomicky se opakujícím zaváhání se řítil na Hyláka osamocený Pavel, naštěstí neuspěl. Skóre se měnilo až v 11. minutě, kdy se prosadili hosté zásluhou přesilovkové trefy Nedvěda. Šumperk ale velmi brzo odpověděl. Ještě v téže minutě zaskočil nepřipraveného Novotného rychlý pokus Švanhala - 1:1. Draků bylo najednou plné hřiště a výsledkem byl i vedoucí gól Potočného po krásném pasu Pospíšila - 2:1. Bohužel, domácí vedení do odchodu do šaten neudrželi a inkasovali z hole Diviše.
Další nedisciplinovast, která pramení zejména z toho, že šumperští beci zkrátka nestíhají, potrestal v úvodu druhé části hry Švagrovský a Beroun vedl. Když na 2:4 zvýšil v 35. minutě svou druhou brankou v zápase Diviš, vypadalo to hodně bledě.
Pak se však předvedla nová posila domácích. Mihálik projel hned po bully do pásma hostů a překonal Novotného - 3:4. K vyrovnní však již nedošlo a pomyslnou korunu více než rozpačitému výkonu, jenž zdaleka nepřipomínal boj takřka o bytí a nebytí v první lize, nasadil šumperský obránce Rimmel, jenž neomylně našel při power - play Šumperka hůl berounského Bessera, jenž zakončil do prázdné branky.
Je třeba apelovat na vedení, aby sehnalo posily. Bez hráčů, kteří nezvládnou prvoligové zápasy se první liga hrát nedá. Je až do očí bijící, že Potočný z druholigové Orlové patří v Šumperku k nejlepším na ledě. Doufejme, že vedení bude jednat rychle, ještě totiž není vše ztraceno, avšak dračí lod' se pomalu ale jistě potápí.

Salith Šumperk - HC Berounští Medvědi  3:5Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.