SPORT

Draci zlomili valašské prokletí

7. února 2009, 21:22, Michal Šíma
Draci zlomili valašské prokletí Valašské Meziříčí - Poprvé za dobu svého novodobého účinkování v mužské kategorii se šumperským hokejistům podařilo zvítězit ve Valašském Meziříčí.
Ve 38. kole měli Draci na programu poslední ze zápasů proti silnému trojlístku spolufavoritů druhé ligy. Po porážce v Hodoníně a domácí nájezdové výhře nad Orlovou uspěli svěřenci trenéra Režnara podobně (ale již v prodloužení) na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Minimálně do nedělních utkání, kde může bodovat Orlová se tak Draci vyšvihli na první místo ligové tabulky.

Do sobotního utkání vstoupili lépe šumperští hokejisté. Skóre zápasu otevřel již ve třetí minutě netradiční střelec Radislav Ondráček po přihrávce Duby. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Na 1:1 vyrovnal domácí Dvořák po nahrávce Sochorka. A akcie Draků šly ještě níž. V 15. minutě první třetiny dokonal obrat Krisl a do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Bobry.

Ve druhé třetině se místo očekávané honby hostů za vyrovnáním prosadili znovu hráči Valašského Meziříčí. Svou druhou brankou v zápase zvýšil na dvougólový rozdíl znovu Dvořák, kterému pozici připravili Matějný a Tatarčík. Poté ale zaúřadoval šumperský kapitán Roman Meluzín. Ten nejprve jeden gól dal sám a na vyrovnávací trefu o dvě minuty později nahrál spolu s Rozumem Holíkovi. Po druhé do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu a nad osudem utkání se tak vznášel otazník.

Ve třetí třetině se dlouho nemohli střelci jedné ani druhé strany prosadit. Až v 56. minutě se prosadil exšumperský Ivo Kratěna, kterému nahrával znovu Sochorek. Už už se zdálo, že Draci znovu nezvládnou závěr utkání a odjedou s nepořízenou, ale proti byla dnes velmi produktivní první pětka. Konkrétně Petr Rozum dvě minuty před koncem základní hrací doby vsítil vyrovnávací gól a schylovalo se k prodloužení.

V nastaveném čase nakonec strhl vítězství na stranu Šumperka Aleš Holík. Draci tak získávají bod navíc a odvážejí si z Valmezu hlavně psychicky velmi důležitý triumf.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Salith Šumperk  4:5 po prodloužení


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.