SPORT

Draci zlomili Orlovou a čeká je kvalifikace

10. dubna 2009, 09:02, Michal Šíma
Draci zlomili Orlovou a čeká je kvalifikace Orlová - Čtvrtým zápasem pokračovala finálová série mezi Šumperkem a Orlovou.
Výhodu domácího prostředí měl tentokrát Slovan, ale možnost ukončení finále zase hrála do karet šumperským hokejistům.
Ti však nezačali vůbec dobře. Zakřiknutí Draci museli v úvodu spoléhat na Danečka, jenž čelil nájezdům domácích. V 5. minutě však i on kapituloval. Trochu št'astnou trefu zaznamenal Prokop - 1:0. Šumperk měl velkou šanci vyrovnat skóre utkání v závěru první třetiny, leč Holík samostatný nájezd neproměnil.
S akciemi Draků to šlo z kopce i nadále. Ve 25. minutě zvýšil na 2:0 Studený a vypadalo to, že rozhodovat se bude v pátém duelu v Šumperku, avšak proti byl Michal Vymazal. Šumperský bojovník minutu po druhém gólu Orlové dokázal překonat Šafránka a snížil tak na 2:1. Ve 34. minutě bylo navíc vyrovnáno. Z dorážky se prosadil Hulva a začínalo se znovu. Bohužel Draci neudrželi nerozhodný stav ani dvě minuty. V závěru prostředního dějství zaváhal za vlastní brankou Osina a jeho chybu využil opět Václav Studený - 3:2.
Třetí třetina byla ze začátku velmi ospalá. Domácí bránili hubený náskok, ale naštěstí neúspěšně. V 52. minutě tečoval Domianovo nahození Novosad a puk skončil ke všeobecnému údivu až za Šafránkem.
Zápas šel do prodloužení, kde se však navzdory přesilovým hrám na obou stranách nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem šumperský Michal Vymazal, který se tak stal hrdinou utkání se dvěma brankami na kontě.
Draci tak opanovali východní skupinu druhé ligy a o postup do ligy první se utkají v kvalifikaci se západní skupinou. Z té postupují do bojů o postup vzhledem ke kvalitě obou skupin nepochopitelně dva týmy - Tábor a Milevsko. Druhý jmenovaný soupeř však hraje své domácí zápasy v Táboře, a tak Draky čekají dva výjezdy do Tábora. První utkání odehrají Draci jako hosté s Milevskem 15. dubna. Doma pak nastoupí 21. a 24. dubna. Vysněný postup pak bude, doufejme, dovršen v Táboře 28.4. Bylo by velké neštěstí, kdyby na Draky padnul jediný černý Petr z této trojice. Postupují totiž dva, a že by mezi nimi nebyl Šumperk, si nikdo nepřipouští.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).