Draci zlomili Orlovou a čeká je kvalifikace

10. dubna 2009, 09:02, Michal Šíma
Draci zlomili Orlovou a čeká je kvalifikace Orlová - Čtvrtým zápasem pokračovala finálová série mezi Šumperkem a Orlovou.
Výhodu domácího prostředí měl tentokrát Slovan, ale možnost ukončení finále zase hrála do karet šumperským hokejistům.
Ti však nezačali vůbec dobře. Zakřiknutí Draci museli v úvodu spoléhat na Danečka, jenž čelil nájezdům domácích. V 5. minutě však i on kapituloval. Trochu št'astnou trefu zaznamenal Prokop - 1:0. Šumperk měl velkou šanci vyrovnat skóre utkání v závěru první třetiny, leč Holík samostatný nájezd neproměnil.
S akciemi Draků to šlo z kopce i nadále. Ve 25. minutě zvýšil na 2:0 Studený a vypadalo to, že rozhodovat se bude v pátém duelu v Šumperku, avšak proti byl Michal Vymazal. Šumperský bojovník minutu po druhém gólu Orlové dokázal překonat Šafránka a snížil tak na 2:1. Ve 34. minutě bylo navíc vyrovnáno. Z dorážky se prosadil Hulva a začínalo se znovu. Bohužel Draci neudrželi nerozhodný stav ani dvě minuty. V závěru prostředního dějství zaváhal za vlastní brankou Osina a jeho chybu využil opět Václav Studený - 3:2.
Třetí třetina byla ze začátku velmi ospalá. Domácí bránili hubený náskok, ale naštěstí neúspěšně. V 52. minutě tečoval Domianovo nahození Novosad a puk skončil ke všeobecnému údivu až za Šafránkem.
Zápas šel do prodloužení, kde se však navzdory přesilovým hrám na obou stranách nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem šumperský Michal Vymazal, který se tak stal hrdinou utkání se dvěma brankami na kontě.
Draci tak opanovali východní skupinu druhé ligy a o postup do ligy první se utkají v kvalifikaci se západní skupinou. Z té postupují do bojů o postup vzhledem ke kvalitě obou skupin nepochopitelně dva týmy - Tábor a Milevsko. Druhý jmenovaný soupeř však hraje své domácí zápasy v Táboře, a tak Draky čekají dva výjezdy do Tábora. První utkání odehrají Draci jako hosté s Milevskem 15. dubna. Doma pak nastoupí 21. a 24. dubna. Vysněný postup pak bude, doufejme, dovršen v Táboře 28.4. Bylo by velké neštěstí, kdyby na Draky padnul jediný černý Petr z této trojice. Postupují totiž dva, a že by mezi nimi nebyl Šumperk, si nikdo nepřipouští.