Draci zesměšnili Uničov

21. listopadu 2010, 21:26, téma HOKEJ, Michal Šíma
Uničov - Souboj posledního s prvním proměnili šumperští hokejisté v exhibici.
 Vysoká výhra Šumperka se očekávala, a proto dorazily do Uničova také tři stovky Drafanů, které vytvořily hostům domácí prostředí.
V takovýchto utkáních jde především o rychlý gól v síti outsidera, jenž poté často ztrácí morálku nahradit nedostatečné umění bojovností, a to se přesně svěřencům Radka Kučery podařilo. Na úvodní trefu Veleckého sice ještě dokázal odpovědět Zúbek, ale to bylo ze strany domácích vše a otěže utkání převzali podle předpokladů Draci. Ti se ujali znovu vedení zásluhou Červenky a navýšili v první třetině stav až na 5:1. Premiérovou branku v mužích vsítil Martin Svoboda ze čtvrté formace, jež dostala za rozhodnutého stavu 4:1 příležitost.
Do druhé třetiny pak dostal volno i brankář Štůrala, jehož nahradil Peksa. Ten však ve druhé části lovil dvakrát kotouč ze své sítě. Draci si totiž vybrali tradiční slabší část utkání v situaci, kdy jasně vedou. Uničov vyhrál druhou třetinu 2:1 a do závěrečné dvacetiminutovky se tak šlo za, pro domácí, přijatelného stavu.
Pořádnou bouřku v kabině zřejmě udělal trenér Kučera, protože tato pasáž byla hrubě odfláknutá ze strany Šumperka. Způsob, jakým pak vletěli Draci na svého soka v závěrečné části zápasu, však byl nevídaný. Do 50. minuty to bylo již neuvěřitelných 12:3 a až poté byla Uničovu udělena milost a brankostroj hostů se zastavil.
Kromě potěšení skvělých fanoušků se však toto vítězství nedá brát jako něčím směrodatné. Šlo o povinné tři body, které Draci mají a odskočili tak Havířovu na pětibodový rozdíl.

HC Uničov - Salith Šumperk  3:12

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.