SPORT

Draci zdolali Uherské Hradiště

17. října 2010, 23:15, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Další ze zápasů, kde jsou jasnými favority, zvládli šumperští hokejisté.
Proti doposud jedenáctému týmu tabulky, Uherskému Hradišti, to však vůbec nebyla lehká práce, jakkoliv se to při konečném výsledku 6:1 může zdát.
Hosté totiž přijeli na Tyršův stadion s velmi jednoduchou taktikou. Rychlý a jednoduchý hokej dělal Šumperku problémy, avšak svěřenci trenéra Kučery byli i tak lepším týmem. Domácí střelci si však zejména v první třetině vylámali snad všechny zuby na gólmanovi Hradiště Oharkovi. Ten v úvodu zlikvidoval velké šance Ambruze a Holíka a především díky němu se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.
Ve druhé třetině však Draci přebrali otěže zápasu definitivně a hosty prakticky nepouštěli z pásma. Oharek však čaroval. Na straně Šumperka však kromě zakončení vázla i kombinace a invence v útočné fázi, a tak přišla na řadu hrubá síla. Ve 25. minutě totiž doslova dotlačil kotouč za Oharka Velecký a Draci vedli. Ve 34. minutě pak Uherské Hradiště poprvé ve druhé periodě vystrčilo růžky, ale výsledkem byl jen brejk Šumperka tři na jednoho, který nádherně sehráli Meluzín, Holík a zakončující Novosad - 2:0. Ve 39. minutě vykřesal jiskru naděje pro hosty Matula, jenž si sjel od modré čáry a překonal do té doby nudícího se Bošku střelou do horní poloviny branky. V poslední minutě druhé třetiny však vrátil dvoubrankové vedení Šumperku Matějka pohotovou dorážkou.
Jednalo se prakticky o gól, jenž definitivně utnul šance Hradiště, protože hostující hráči toho po obětavém výkonu v prvních dvou třetinách měli opravdu dost a v poslední dvacetiminutovce doslova šlapali vodu.
Toho využil Šumperk a třemi góly zkrášlil výsledek na 6:1. Hattrick zaznamenal Velecký, první gól po návratu si připsal Ambruz. Herně to však ze strany Draků rozhodně nebylo ono. Někteří hráči se trápí v koncovce, i když do šancí se dostávají pravidelně, jinde skřípe souhra a domluva v defenzivě, avšak důležité jsou tři body a jasné vedení v tabulce.

Salith Šumperk - HC Uherské Hradiště  6:1Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).