SPORT

Draci zatím v přípravě nepoznali hořkost porážky

20. srpna 2010, 17:26, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperským hokejistům se zatím v přípravných duelech před druholigovou sezonou nebývale daří.
Zatímco v minulých letech se v letních měsících Šumperk rozjížděl pomaleji, letos udivuje zejména střeleckou potencí.
Po prvním přípravném utkání s Havířovem odjeli Draci do Opavy, kde si připsali vítězství po samostatných nájezdech. Utéct si přitom nechali tříbrankové vedení, o které se postarali Matějka, Měrka a Hulva. Mladý odchovanec Měrka si připsal v závěru i druhou trefu a v nájezdech rozhodl Jakub Hulva.
Další zápas se odehrál v Rosicích, kde se svěřencům Radka Kučery postavila dříve brněnská a blanenská Technika. Kostrbaté vítězství 6:5 zařídil především hattrickem Hulva. Varováním však bylo pět branek v Peksově síti.
Odveta s Havířovem na ledě ve Frýdku-Místku se nesla v duchu exhibice Draků. Ti nepovolili soupeři prakticky nic a zvítězili 6:1.
A nakonec poslední doposud odehraný zápas. Doma s rosickou Technikou vyhrál Šumperk drtivě 8:1. Solidně zaplněné tribuny aplaudovaly rychlým a kombinačním akcím domácích, kteří ukázali, že právě pohyb a zaujetí pro hru budou jejich zbraně i v lize.
Z přípravných zápasů nelze přesně odhadnout, jak to Drakům půjde v bojích o druholigové body, avšak sestava, která se trenéru Kučerovi krystalizuje, dává tušit, že Šumperk se bude opět prát o příčky nejvyšší. V dobrém světle se ukazují zejména exhavířovští mladíci Haas, Velecký a Červenka. Stálou oporou a hrozbou pro soupeřovy brankáře bude Hulva a Meluzín s Novosadem. Pravidelně se prosazuje i čtvrtý útok mladíků v čele s Fisherem. V obraně se činí kapitán Holík a nově příchozí Tesařík a sázka na mladé odchovance Peksu a Bošku v brance se ukazuje zatím taky jako velmi dobrá.
Nezbývá než věřit, že to Drakům vydrží i v soutěžních zápasech. Další příprava je na programu v úterý doma s Opavou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.