SPORT

Draci zatím v přípravě nepoznali hořkost porážky

20. srpna 2010, 17:26, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperským hokejistům se zatím v přípravných duelech před druholigovou sezonou nebývale daří.
Zatímco v minulých letech se v letních měsících Šumperk rozjížděl pomaleji, letos udivuje zejména střeleckou potencí.
Po prvním přípravném utkání s Havířovem odjeli Draci do Opavy, kde si připsali vítězství po samostatných nájezdech. Utéct si přitom nechali tříbrankové vedení, o které se postarali Matějka, Měrka a Hulva. Mladý odchovanec Měrka si připsal v závěru i druhou trefu a v nájezdech rozhodl Jakub Hulva.
Další zápas se odehrál v Rosicích, kde se svěřencům Radka Kučery postavila dříve brněnská a blanenská Technika. Kostrbaté vítězství 6:5 zařídil především hattrickem Hulva. Varováním však bylo pět branek v Peksově síti.
Odveta s Havířovem na ledě ve Frýdku-Místku se nesla v duchu exhibice Draků. Ti nepovolili soupeři prakticky nic a zvítězili 6:1.
A nakonec poslední doposud odehraný zápas. Doma s rosickou Technikou vyhrál Šumperk drtivě 8:1. Solidně zaplněné tribuny aplaudovaly rychlým a kombinačním akcím domácích, kteří ukázali, že právě pohyb a zaujetí pro hru budou jejich zbraně i v lize.
Z přípravných zápasů nelze přesně odhadnout, jak to Drakům půjde v bojích o druholigové body, avšak sestava, která se trenéru Kučerovi krystalizuje, dává tušit, že Šumperk se bude opět prát o příčky nejvyšší. V dobrém světle se ukazují zejména exhavířovští mladíci Haas, Velecký a Červenka. Stálou oporou a hrozbou pro soupeřovy brankáře bude Hulva a Meluzín s Novosadem. Pravidelně se prosazuje i čtvrtý útok mladíků v čele s Fisherem. V obraně se činí kapitán Holík a nově příchozí Tesařík a sázka na mladé odchovance Peksu a Bošku v brance se ukazuje zatím taky jako velmi dobrá.
Nezbývá než věřit, že to Drakům vydrží i v soutěžních zápasech. Další příprava je na programu v úterý doma s Opavou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.