SPORT

Draci zatím v přípravě nepoznali hořkost porážky

20. srpna 2010, 17:26, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperským hokejistům se zatím v přípravných duelech před druholigovou sezonou nebývale daří.
Zatímco v minulých letech se v letních měsících Šumperk rozjížděl pomaleji, letos udivuje zejména střeleckou potencí.
Po prvním přípravném utkání s Havířovem odjeli Draci do Opavy, kde si připsali vítězství po samostatných nájezdech. Utéct si přitom nechali tříbrankové vedení, o které se postarali Matějka, Měrka a Hulva. Mladý odchovanec Měrka si připsal v závěru i druhou trefu a v nájezdech rozhodl Jakub Hulva.
Další zápas se odehrál v Rosicích, kde se svěřencům Radka Kučery postavila dříve brněnská a blanenská Technika. Kostrbaté vítězství 6:5 zařídil především hattrickem Hulva. Varováním však bylo pět branek v Peksově síti.
Odveta s Havířovem na ledě ve Frýdku-Místku se nesla v duchu exhibice Draků. Ti nepovolili soupeři prakticky nic a zvítězili 6:1.
A nakonec poslední doposud odehraný zápas. Doma s rosickou Technikou vyhrál Šumperk drtivě 8:1. Solidně zaplněné tribuny aplaudovaly rychlým a kombinačním akcím domácích, kteří ukázali, že právě pohyb a zaujetí pro hru budou jejich zbraně i v lize.
Z přípravných zápasů nelze přesně odhadnout, jak to Drakům půjde v bojích o druholigové body, avšak sestava, která se trenéru Kučerovi krystalizuje, dává tušit, že Šumperk se bude opět prát o příčky nejvyšší. V dobrém světle se ukazují zejména exhavířovští mladíci Haas, Velecký a Červenka. Stálou oporou a hrozbou pro soupeřovy brankáře bude Hulva a Meluzín s Novosadem. Pravidelně se prosazuje i čtvrtý útok mladíků v čele s Fisherem. V obraně se činí kapitán Holík a nově příchozí Tesařík a sázka na mladé odchovance Peksu a Bošku v brance se ukazuje zatím taky jako velmi dobrá.
Nezbývá než věřit, že to Drakům vydrží i v soutěžních zápasech. Další příprava je na programu v úterý doma s Opavou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.