SPORT

Draci zahájili přípravu na ledě

7. srpna 2013, 10:26, téma HOKEJ, simi
Šumperk – Po neoblíbené letní přípravě, kterou měli šumperští hokejisté tradičně individuální, se od neděle svěřenci trenéra Radka Kučery prohání na zatím nepříliš kvalitním ledě zimního stadionu.

V úmorných vedrech hokejisté nejprve absolvovali vstupní fyzické testy, které měly za úkol otestovat jejich připravenost, a poté se přešlo na led. Na něm se poperou o místo v sestavě hráči, kteří ještě nemají podepsané smlouvy.

Trenér Radek Kučera má zatím vyřešenou dvojici brankářů, která bude stejná jako loni, tedy Tomáš Štůrala a Vratislav Vajner. V obraně jsou zatím Šumperku upsáni Holík, Sedlák, Novotný a Tesařík. V útoku je pod smlouvou zatím devět jmen – Brunec, Cink, Červenka, Haas, Hulva, Plášek, Skoumal, Staněk a jediná nová tvář Lukáš Žálčík. Jedná se však o šumperského odchovance, kterého si fanoušci Draků jistě dobře pamatují. V minulých sezónách působil v pražské Spartě, kde si zahrál v extralize nebo například v přípravě proti New York Rangers. Doma v Šumperku bude hostovat. Totéž se dá říci o dvacetiletém obránci Ondřeji Starém, který zřejmě přijde do svého mateřského klubu taktéž na hostování z Pardubic. 

Další hokejisté trénující s týmem Šumperka si mohou vybojovat některé ze zbývajících míst v průběhu tréninků a přípravných zápasů. Mimo jiných se s Draky připravují obránci Maier či Peslar, v útoku například Půhoný z Pardubic, který zde byl na testech i loni, nebo třinecký Chomič. O místo se snaží i domácí hráči jako je Langr nebo Kobza. 

První přípravné utkání čeká svěřence Radka Kučery už ve čtvrtek, kdy zavítají do Havlíčkova Brodu. 


Rozpis přípravných utkání

čtvrtek 8.8. Havlíčkův Brod – Šumperk
úterý 13.8. Šumperk – Havířov
čtvrtek 15.8. Třebíč – Šumperk
pondělí 19.8. Šumperk – Třebíč
středa 21.8. Šumperk – Havlíčkův Brod
čtvrtek 22.8. Havířov – Šumperk
úterý 27.8. Šumperk – Jastrzebie
úterý 3.9. Jastrzebie – Šumperk
čtvrtek 5.9. Šumperk – Opava


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).