SPORT

Draci zabojovali v Chrudimi a vezou bod

14. prosince 2009, 20:51, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Další ze zápasů s hratelnými soupeři absolvovali šumperští hokejisté.
Na ledě Chrudimi se v pondělním posledním kole základní části odehrála zajímavá partie. Ani jeden z týmů na obranu příliš nemyslel, ale jak Hylák na straně Draků, tak domácí Landsman předvedli dobré výkony, a tak tolik branek nepadlo.

Hned v úvodu byl vyloučen Hulva a domácí přesilovku využili, kdy na konci krásné kombinace stál Šeda, jenž zužitkoval přihrávku Blažka - 1:0. Pak se však hosté zvedli a odehráli solidní třetinu, když zvláště Jakub Hulva řádně zatápěl chrudimské obraně. Šumperský forvard však neproměnil samostatný nájezd po faulu na Orsavu, ani další únik tváří v tvář Landsmanovi. Až do třetice se podařilo vyrovnat, když právě Hulva dopravil kotouč do sítě po skvělé práci Pekra při napadání.
Ve druhé třetině se Šumperk ze hry postupně vytrácel a jeho ústřední postavou se stal jako obyčejně brankář Hylák, na němž stály všechny naděje Draků. Ten kapituloval až v 37. minutě po vyvedené střele švihem v podání Mocka - 2:1.

Raketový nástup hostů do závěrečné části hry však znamenal další vyrovnání. Mihalík využil zmatku v domácí defenzivě po nahození Rimmela a pohodlně skóroval - 2:2. Následoval celkem vyrovnaný průběh třetí třetiny. Chrudim však šla opět do vedení v 55. minutě zásluhou Radila, což již znamenalo nemalé obtíže pro Draky. Ti se však nevzdali a v Chrudimi se stal jev v Šumperku takřka nevídaný. Svěřenci trenéra Číhala totiž vyrovnali půl minuty před koncem při power-play. Tomáš Sedlák zařídil třetí a poslední vyrovnání a následovalo prodloužení.

To skončilo dříve než začalo. Blažek obdržel krásný pas od Suchého a překonal Hyláka. Draci si tak z Chrudimi odvážejí pouze jeden bod, ale i toho si je při současné šumperské situaci třeba vážit.

Ve středu se šumperští hokejisté utkají s lídrem z Ústí nad Labem.

HC Chrudim - Salith Šumperk  4:3 po prod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.12.2009 17:04
Titulek: senzace okresního formátu na světě
Autor: von Dráček
52
121
hurááááá, máme bod!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.