Draci zabojovali v Chrudimi a vezou bod

14. prosince 2009, 20:51, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Další ze zápasů s hratelnými soupeři absolvovali šumperští hokejisté.
Na ledě Chrudimi se v pondělním posledním kole základní části odehrála zajímavá partie. Ani jeden z týmů na obranu příliš nemyslel, ale jak Hylák na straně Draků, tak domácí Landsman předvedli dobré výkony, a tak tolik branek nepadlo.

Hned v úvodu byl vyloučen Hulva a domácí přesilovku využili, kdy na konci krásné kombinace stál Šeda, jenž zužitkoval přihrávku Blažka - 1:0. Pak se však hosté zvedli a odehráli solidní třetinu, když zvláště Jakub Hulva řádně zatápěl chrudimské obraně. Šumperský forvard však neproměnil samostatný nájezd po faulu na Orsavu, ani další únik tváří v tvář Landsmanovi. Až do třetice se podařilo vyrovnat, když právě Hulva dopravil kotouč do sítě po skvělé práci Pekra při napadání.
Ve druhé třetině se Šumperk ze hry postupně vytrácel a jeho ústřední postavou se stal jako obyčejně brankář Hylák, na němž stály všechny naděje Draků. Ten kapituloval až v 37. minutě po vyvedené střele švihem v podání Mocka - 2:1.

Raketový nástup hostů do závěrečné části hry však znamenal další vyrovnání. Mihalík využil zmatku v domácí defenzivě po nahození Rimmela a pohodlně skóroval - 2:2. Následoval celkem vyrovnaný průběh třetí třetiny. Chrudim však šla opět do vedení v 55. minutě zásluhou Radila, což již znamenalo nemalé obtíže pro Draky. Ti se však nevzdali a v Chrudimi se stal jev v Šumperku takřka nevídaný. Svěřenci trenéra Číhala totiž vyrovnali půl minuty před koncem při power-play. Tomáš Sedlák zařídil třetí a poslední vyrovnání a následovalo prodloužení.

To skončilo dříve než začalo. Blažek obdržel krásný pas od Suchého a překonal Hyláka. Draci si tak z Chrudimi odvážejí pouze jeden bod, ale i toho si je při současné šumperské situaci třeba vážit.

Ve středu se šumperští hokejisté utkají s lídrem z Ústí nad Labem.

HC Chrudim - Salith Šumperk  4:3 po prod.

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.12.2009 17:04
Titulek: senzace okresního formátu na světě
Autor: von Dráček
34
hurááááá, máme bod!
Reagovat

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).