SPORT

Draci vyválčili dva body v Litoměřicích

1. února 2012, 20:45, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci vyválčili dva body v Litoměřicích Šumperk - Šumperští hokejisté otočili ztracený zápas a díky fantastickému závěru vyhráli v Litoměřících v prodloužení.
 Úvod utkání se odehrával celkem v poklidu. Oba týmy zůstaly jen u náznaků, a tak ani Štůrala, ani Přikryl moc práce neměli. To se však změnilo v druhé půlce první třetiny, kdy začali mít navrch domácí, ale Šinágl z největší šance nedal. O poznání lépe si již vedl další zkušený útočník Slížek, který poslal Litoměřice do vedení.

Ve druhé třetině se Šumperku podařilo vyrovnat. Velecký ve vlastním oslabení po spolupráci s Červenkou vyrovnal - 1:1. V další početní výhodě však již skóroval Stadion a znovu vedl po gólu Nováka. 

Drakům opět trvalo dlouho, než vyrovnali. Ve 46. minutě ale napřáhl Tesařík a svojí dělovkou překonal Přikryla. Bohužel v Šumperku známý scénář se opakoval a domácí po chvíli opět odskočili do vedení po teči Loskota - 3:2. V 56. minutě navíc ujel hostujícím bekům Kafan a napodruhé překonal Štůralu. Ztráta dvou branek se zdála být pár minut před koncem rozhodující, avšak Drakům se naskytla početní výhoda. Tu nejprve využil Červenka tečí Holíkovy střely a bylo to jen o gól. Následoval další faul domácích, další přesilovka a další střela Holíka, kterou tentokrát tečoval za Přikrylova záda Haas a bylo vyrovnáno. 

Zápas šel do prodloužení, jež se hrálo jen dvě minuty. V čase 2:18 totiž o bodu navíc pro Šumperk rozhodl Adam Červenka.

Draci tak senzačně otočili hrozivě se vyvíjející zápas a vezou si z dalekých Litoměřic dva velice cenné body. Bohužel díky vítězstvím Berouna i Třebíče se ztráta na dvanáctou příčku i tak prohloubila na čtyři body. O přiblížení se klidnějším vodám prvoligové tabulky se můžou svěřenci Radka Kučery pokusit již v sobotu, kdy na Tyršův stadion přijede poslední Most.

HC Stadion Litoměřice - Salith Šumperk 4:5 po prod. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2012 10:03
Titulek: tajné! dále jen interně
Autor: J.K.
63
Radostná novinka, juniorský Drak Jan Kastner draftován Washingtonen Capitals.
Jeho manažer Jura Cimrman vysvětloval překvapivý kauf mimořádnými schopnostmi a rychlou práci rukou.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).