SPORT

Draci vyválčili dva body v Litoměřicích

1. února 2012, 20:45, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci vyválčili dva body v Litoměřicích Šumperk - Šumperští hokejisté otočili ztracený zápas a díky fantastickému závěru vyhráli v Litoměřících v prodloužení.
 Úvod utkání se odehrával celkem v poklidu. Oba týmy zůstaly jen u náznaků, a tak ani Štůrala, ani Přikryl moc práce neměli. To se však změnilo v druhé půlce první třetiny, kdy začali mít navrch domácí, ale Šinágl z největší šance nedal. O poznání lépe si již vedl další zkušený útočník Slížek, který poslal Litoměřice do vedení.

Ve druhé třetině se Šumperku podařilo vyrovnat. Velecký ve vlastním oslabení po spolupráci s Červenkou vyrovnal - 1:1. V další početní výhodě však již skóroval Stadion a znovu vedl po gólu Nováka. 

Drakům opět trvalo dlouho, než vyrovnali. Ve 46. minutě ale napřáhl Tesařík a svojí dělovkou překonal Přikryla. Bohužel v Šumperku známý scénář se opakoval a domácí po chvíli opět odskočili do vedení po teči Loskota - 3:2. V 56. minutě navíc ujel hostujícím bekům Kafan a napodruhé překonal Štůralu. Ztráta dvou branek se zdála být pár minut před koncem rozhodující, avšak Drakům se naskytla početní výhoda. Tu nejprve využil Červenka tečí Holíkovy střely a bylo to jen o gól. Následoval další faul domácích, další přesilovka a další střela Holíka, kterou tentokrát tečoval za Přikrylova záda Haas a bylo vyrovnáno. 

Zápas šel do prodloužení, jež se hrálo jen dvě minuty. V čase 2:18 totiž o bodu navíc pro Šumperk rozhodl Adam Červenka.

Draci tak senzačně otočili hrozivě se vyvíjející zápas a vezou si z dalekých Litoměřic dva velice cenné body. Bohužel díky vítězstvím Berouna i Třebíče se ztráta na dvanáctou příčku i tak prohloubila na čtyři body. O přiblížení se klidnějším vodám prvoligové tabulky se můžou svěřenci Radka Kučery pokusit již v sobotu, kdy na Tyršův stadion přijede poslední Most.

HC Stadion Litoměřice - Salith Šumperk 4:5 po prod. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2012 10:03
Titulek: tajné! dále jen interně
Autor: J.K.
65
Radostná novinka, juniorský Drak Jan Kastner draftován Washingtonen Capitals.
Jeho manažer Jura Cimrman vysvětloval překvapivý kauf mimořádnými schopnostmi a rychlou práci rukou.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).