SPORT

Draci vyrovnali stav série

30. března 2009, 15:33, Michal Šíma
Draci vyrovnali stav série Vsetín - Druhý zápas s nožem na krku absolvovali šumperští hokejisté. Po domácím prvním odvráceném match ballu museli čelit i ve Vsetíně hrozbě vyřazení.
Svěřenci trenéra Režnara se však i tentokrát popasovali se složitou úlohou velmi zdatně. Utkání na slavném Lapači doprovázela skvělá atmosféra, kdy domácím v počtu téměř pět tisíc hlav zdatně sekundovala i početná výprava šumperských fans, kteří ze svého maličkého sektoru taktéž neúnavně povzbuzovali své borce.
Na ledě to však hlavně v první třetině taková sláva nebyla. Hrálo se hodně nervózní utkání, kdy se čím dál více zdálo, že první gól bude téměř rozhodující. Ten však v úvodní části nepadl a stalo se tak hlavně zásluhou obou brankářů, kdy jak domácí Plšek, tak hostující Daneček drželi své týmy.
Ve druhé třetině se dostali do souvislejšího tlaku Draci a odměnou jim byla úvodní branka. Ambruz v situaci dva na jednoho nezvolil tradiční a někdy zbytečnou přihrávku, ale rozhodl se sám zakončit - 0:1. Draci poté hráli přesně, co potřebovali, a bez výrazného riskování si hlídali náskok. Domácí se o možnosti k tlaku mnohokrát v zápase připravili sami, kdy si svou hroznou nedisciplinovaností zapříčinili vyloučení. V tom byl asi také největší rozdíl mezi oběma celky. Zatímco šumperští hráči v klidu přijali i mnohdy zákeřné nájezdy Valachů, na druhé straně i zkušení Štraub nebo Mikeš se chovali jako neurvalí dorostenci. Zakonitě na to přišel trest hostů. Holík se s pukem za modrou čárou příliš nemazlil a svojí pověstnou dělovkou propálil Plška podruhé - 0:2.
V poslední části hry Draci spoléhali na rychlé brejky a v defenzivě především na skvělého Danečka, který skvělým výkonem a druhou vychytanou nulou tak měl lví podíl na vítězství Šumperka. V závěru ještě zpečetil konečné skóre Alexandr Hegegy, jenž zužitkoval přihrávku Ambruze před branku Vsetína.
Draci tak podruhé za sebou neinkasovali, a co je důlěžitější, vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy. Rozhodující duel o postupujícím do finále se hraje v úterý v Šumperku.

VHK Vsetín - Salith Šumperk  0:3

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.3.2009 19:15
Titulek: HRA
Autor: Dejvos
93
178
Dobrý článek...:-D
Reagovat