SPORT

Draci vyrovnali stav série

30. března 2009, 15:33, Michal Šíma
Draci vyrovnali stav série Vsetín - Druhý zápas s nožem na krku absolvovali šumperští hokejisté. Po domácím prvním odvráceném match ballu museli čelit i ve Vsetíně hrozbě vyřazení.
Svěřenci trenéra Režnara se však i tentokrát popasovali se složitou úlohou velmi zdatně. Utkání na slavném Lapači doprovázela skvělá atmosféra, kdy domácím v počtu téměř pět tisíc hlav zdatně sekundovala i početná výprava šumperských fans, kteří ze svého maličkého sektoru taktéž neúnavně povzbuzovali své borce.
Na ledě to však hlavně v první třetině taková sláva nebyla. Hrálo se hodně nervózní utkání, kdy se čím dál více zdálo, že první gól bude téměř rozhodující. Ten však v úvodní části nepadl a stalo se tak hlavně zásluhou obou brankářů, kdy jak domácí Plšek, tak hostující Daneček drželi své týmy.
Ve druhé třetině se dostali do souvislejšího tlaku Draci a odměnou jim byla úvodní branka. Ambruz v situaci dva na jednoho nezvolil tradiční a někdy zbytečnou přihrávku, ale rozhodl se sám zakončit - 0:1. Draci poté hráli přesně, co potřebovali, a bez výrazného riskování si hlídali náskok. Domácí se o možnosti k tlaku mnohokrát v zápase připravili sami, kdy si svou hroznou nedisciplinovaností zapříčinili vyloučení. V tom byl asi také největší rozdíl mezi oběma celky. Zatímco šumperští hráči v klidu přijali i mnohdy zákeřné nájezdy Valachů, na druhé straně i zkušení Štraub nebo Mikeš se chovali jako neurvalí dorostenci. Zakonitě na to přišel trest hostů. Holík se s pukem za modrou čárou příliš nemazlil a svojí pověstnou dělovkou propálil Plška podruhé - 0:2.
V poslední části hry Draci spoléhali na rychlé brejky a v defenzivě především na skvělého Danečka, který skvělým výkonem a druhou vychytanou nulou tak měl lví podíl na vítězství Šumperka. V závěru ještě zpečetil konečné skóre Alexandr Hegegy, jenž zužitkoval přihrávku Ambruze před branku Vsetína.
Draci tak podruhé za sebou neinkasovali, a co je důlěžitější, vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy. Rozhodující duel o postupujícím do finále se hraje v úterý v Šumperku.

VHK Vsetín - Salith Šumperk  0:3

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.3.2009 19:15
Titulek: HRA
Autor: Dejvos
92
141
Dobrý článek...:-D
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).