Draci vyhráli v Orlové

5. března 2009, 09:49, Michal Šíma
Draci vyhráli v Orlové Orlová - I druhé utkání ze tří, které určí vítěze základní části druhé ligy, šumperští hokejisté zvládli.
V Orlové Draci po velmi dlouhou dobu nedokázali zvítězit. V minulosti, at' už jezdili na led Slovanu jako outsideři i jako favorité, vítěz byl pořád stejný - domácí. To se však změnilo ve středečním šlágru předposledního kola.

Do branky Šumperka se tentokrát postavil zkušený Maláč, který v poslední době chytá hlavně utkání venku. Domácím se zase vrátila jejich největší opora, strážce branky na druhé straně, Dušan Šafránek, jenž v posledních utkáních nemohl nastoupit, nebot' byl s vysokoškolským výběrem na univerziádě v Číně.

Jako první však kapituloval právě šumperský odchovanec v brance Orlové. Mezi střelce se zapsal ve 13. minutě obránce Aleš Holík. Ještě v první třetině přidal druhý gól Martin Ambruz a pro hosty to vypadalo velmi nadějně.

Domácí se však nevzdali a Prokopem v závěru druhé třetiny snížili na 1:2. Ihned po přestávce se však znovu prosadili Draci, když po přihrávkách Blanára a Vymazala skóroval Duba. Dvoubrankový náskok však Drakům opět dlouho nevydržel. Václav Studený, který byl v minulosti mimo jiné i na zkoušce v Šumperku, snížil a postaral se tak o drama do posledních sekund. V závěru však Maláč odolal všem pokusům domácích a ani na druhé straně se gól do prázdné branky nekonal, tudíž Draci zvítězili v Orlové 3:2.

Na prvním místě tabulky je tak kolo před koncem stále Valašské Meziříčí, které však má před sebou zápas na horké šumperské půdě a Draci v něm budou určitě chtít zvítězit a jít do play-off z prvního místa. Orlová, která klesla na čtvrtou příčku, bude s vysokou pravděpodobností muset jít do ošidného předkola a třetí zřejmě zůstane Hodonín.

HC Slovan Orlová - Salith Šumperk  2:3