Draci vyhráli v Orlové

5. března 2009, 09:49, Michal Šíma
Draci vyhráli v Orlové Orlová - I druhé utkání ze tří, které určí vítěze základní části druhé ligy, šumperští hokejisté zvládli.
V Orlové Draci po velmi dlouhou dobu nedokázali zvítězit. V minulosti, at' už jezdili na led Slovanu jako outsideři i jako favorité, vítěz byl pořád stejný - domácí. To se však změnilo ve středečním šlágru předposledního kola.

Do branky Šumperka se tentokrát postavil zkušený Maláč, který v poslední době chytá hlavně utkání venku. Domácím se zase vrátila jejich největší opora, strážce branky na druhé straně, Dušan Šafránek, jenž v posledních utkáních nemohl nastoupit, nebot' byl s vysokoškolským výběrem na univerziádě v Číně.

Jako první však kapituloval právě šumperský odchovanec v brance Orlové. Mezi střelce se zapsal ve 13. minutě obránce Aleš Holík. Ještě v první třetině přidal druhý gól Martin Ambruz a pro hosty to vypadalo velmi nadějně.

Domácí se však nevzdali a Prokopem v závěru druhé třetiny snížili na 1:2. Ihned po přestávce se však znovu prosadili Draci, když po přihrávkách Blanára a Vymazala skóroval Duba. Dvoubrankový náskok však Drakům opět dlouho nevydržel. Václav Studený, který byl v minulosti mimo jiné i na zkoušce v Šumperku, snížil a postaral se tak o drama do posledních sekund. V závěru však Maláč odolal všem pokusům domácích a ani na druhé straně se gól do prázdné branky nekonal, tudíž Draci zvítězili v Orlové 3:2.

Na prvním místě tabulky je tak kolo před koncem stále Valašské Meziříčí, které však má před sebou zápas na horké šumperské půdě a Draci v něm budou určitě chtít zvítězit a jít do play-off z prvního místa. Orlová, která klesla na čtvrtou příčku, bude s vysokou pravděpodobností muset jít do ošidného předkola a třetí zřejmě zůstane Hodonín.

HC Slovan Orlová - Salith Šumperk  2:3

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).