SPORT

Draci vyhráli v Novém Jičíně

27. ledna 2009, 18:24, Michal Šíma
Draci vyhráli v Novém Jičíně Nový Jičín - v 34. kole druhé ligy se šumperští hokejisté představili na ledě neoblíbeného soupeře, Nového Jičína.
Domácí HC se letos zapsal do paměti šumperských hráčů a příznivců především vítězstvím v Šumperku v závěru základní části. Do utkání, jež začínalo netradičně již v sobotu v 17 hodin, nastupovali Draci s motivací odčinit nepovedený domácí zápas se Vsetínem, ve kterém padli v prodloužení. Do hry znovu nemohli zasáhnout kvůli nemoci útočníci Meluzín a Hulva, ke kterým se ještě přidal spolehlivý bek Ondráček. Na jeho místě zaskočil junior Novotný a útok se stáhnul pouze na tři tria.
Dobrá obranná hra v čele s výborným Maláčem byla klíčem k úspěchu proti Novému Jičínu. Draci nepustili soupeře po celou první třetinu k větším šancím, a když přece jen něco prošlo, skončilo to u Maláče. Naopak na druhé straně se Drakům Vašuta v brance Jičína překonat podařilo. Duba načasoval nahrávku Novosadovi, který v posledních utkáních rozhodně ví jak naložit s brankovou příležitostí. Po první třetině tak svítil na ukazateli skóre stav 0:1.
Rychlý hokej s množstvím šancí na obou stranách přinesla prostřední část hry. Jagoš, který nahradil zraněného Vašuta v brance domácích se měl co ohánět a nejinak tomu bylo u šumperského Maláče. Ten ale opět udržel čisté konto a znovu tak byl lepší než jeho protějšek, nebot' Jagoš kapituloval po přesilovkové trefě Rozuma - 0:2.
Ve třetí třetině bylo ještě pořád o co hrát a domácí hokejisté přitlačili také díky dvěma dvojnásobným přesilovkám na pilu. Maláč ale novojičínské střelce vychytal a naopak na druhé straně v samotném závěru utkání potvrdil vítězství Draků Duba, který dorazil do branky Vrtíkovu ránu.
Šumperští hokejisté tak odčinili domácí ztrátu se Vsetínem a upevnili si první místo v tabulce.

HC Nový Jičín - Salith Šumperk  0:3Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).