Draci vyhráli v Novém Jičíně

27. ledna 2009, 18:24, Michal Šíma
Draci vyhráli v Novém Jičíně Nový Jičín - v 34. kole druhé ligy se šumperští hokejisté představili na ledě neoblíbeného soupeře, Nového Jičína.
Domácí HC se letos zapsal do paměti šumperských hráčů a příznivců především vítězstvím v Šumperku v závěru základní části. Do utkání, jež začínalo netradičně již v sobotu v 17 hodin, nastupovali Draci s motivací odčinit nepovedený domácí zápas se Vsetínem, ve kterém padli v prodloužení. Do hry znovu nemohli zasáhnout kvůli nemoci útočníci Meluzín a Hulva, ke kterým se ještě přidal spolehlivý bek Ondráček. Na jeho místě zaskočil junior Novotný a útok se stáhnul pouze na tři tria.
Dobrá obranná hra v čele s výborným Maláčem byla klíčem k úspěchu proti Novému Jičínu. Draci nepustili soupeře po celou první třetinu k větším šancím, a když přece jen něco prošlo, skončilo to u Maláče. Naopak na druhé straně se Drakům Vašuta v brance Jičína překonat podařilo. Duba načasoval nahrávku Novosadovi, který v posledních utkáních rozhodně ví jak naložit s brankovou příležitostí. Po první třetině tak svítil na ukazateli skóre stav 0:1.
Rychlý hokej s množstvím šancí na obou stranách přinesla prostřední část hry. Jagoš, který nahradil zraněného Vašuta v brance domácích se měl co ohánět a nejinak tomu bylo u šumperského Maláče. Ten ale opět udržel čisté konto a znovu tak byl lepší než jeho protějšek, nebot' Jagoš kapituloval po přesilovkové trefě Rozuma - 0:2.
Ve třetí třetině bylo ještě pořád o co hrát a domácí hokejisté přitlačili také díky dvěma dvojnásobným přesilovkám na pilu. Maláč ale novojičínské střelce vychytal a naopak na druhé straně v samotném závěru utkání potvrdil vítězství Draků Duba, který dorazil do branky Vrtíkovu ránu.
Šumperští hokejisté tak odčinili domácí ztrátu se Vsetínem a upevnili si první místo v tabulce.

HC Nový Jičín - Salith Šumperk  0:3

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).