SPORT

Draci vydřeli vítězství v Břeclavi

13. listopadu 2010, 23:23, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Soupeř z kategorie velmi nepříjemných čekal na šumperské hokejisty v dalším kole druhé ligy.
 Břeclav již v utkání v Šumperku prokázala velkou bojovnost a sílu, která rozhodně neodpovídá postavení v tabulce. Šumperský fanoušek si vzpomene na gól Jana Matějky až ze samotného závěru utkání, což teprve rozhodlo.
Na jihu Moravy se očekával podobný boj a prognostikové se nemýlili. Draci v první třetině byli výrazně aktivnějším týmem, ale všechny akce končili špatným zakončením nebo skvělým zákrokem Žůrka. Největší šanci spálil Hulva, jenž v samotném úniku nedal. Naopak na druhé straně byl faulován Čikl, po čemž následovalo trestné střílení. Podle nových pravidel sám faulovaný se rozjel na Štůralu, ale svoji příležitost rovněž zahodil. 
V prostřední třetině tempo utkání opadlo. Domácí se znovu dostávali ke Štůralovi zejména díky přesilovkám. Dvakrát fauloval Holík, ale Břeclav se stejně jako v celém zápase neprosadila. Drakům se však přecejen podařilo dosáhnout kýženého gólu, když sedm vteřin před přestávkou vsítil veledůležitou branku Sedlák po přiťuknutí Ambruze - 1:0.
Do třetí třetiny domácí vstoupili s vědomím velké šance, a to bodovat s jasným favoritem. Hra se tak rázem otevřela, ale Štůrala zůstal pozorný a naopak okénka se otevírala cestou k Žůrkovi. Draci však svůj náskok nezvýšili a naštěstí, skórovat se nepodařilo ani Břeclavi.
Draci tak zvítězili fotbalově 1:0. V Prostějově však otočil utkání i Havířov, a tak je náskok Šumperka stále tříbodový.

HC Břeclav - Salith Šumperk  0:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).