SPORT

Draci vydřeli vítězství v Břeclavi

13. listopadu 2010, 23:23, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Soupeř z kategorie velmi nepříjemných čekal na šumperské hokejisty v dalším kole druhé ligy.
 Břeclav již v utkání v Šumperku prokázala velkou bojovnost a sílu, která rozhodně neodpovídá postavení v tabulce. Šumperský fanoušek si vzpomene na gól Jana Matějky až ze samotného závěru utkání, což teprve rozhodlo.
Na jihu Moravy se očekával podobný boj a prognostikové se nemýlili. Draci v první třetině byli výrazně aktivnějším týmem, ale všechny akce končili špatným zakončením nebo skvělým zákrokem Žůrka. Největší šanci spálil Hulva, jenž v samotném úniku nedal. Naopak na druhé straně byl faulován Čikl, po čemž následovalo trestné střílení. Podle nových pravidel sám faulovaný se rozjel na Štůralu, ale svoji příležitost rovněž zahodil. 
V prostřední třetině tempo utkání opadlo. Domácí se znovu dostávali ke Štůralovi zejména díky přesilovkám. Dvakrát fauloval Holík, ale Břeclav se stejně jako v celém zápase neprosadila. Drakům se však přecejen podařilo dosáhnout kýženého gólu, když sedm vteřin před přestávkou vsítil veledůležitou branku Sedlák po přiťuknutí Ambruze - 1:0.
Do třetí třetiny domácí vstoupili s vědomím velké šance, a to bodovat s jasným favoritem. Hra se tak rázem otevřela, ale Štůrala zůstal pozorný a naopak okénka se otevírala cestou k Žůrkovi. Draci však svůj náskok nezvýšili a naštěstí, skórovat se nepodařilo ani Břeclavi.
Draci tak zvítězili fotbalově 1:0. V Prostějově však otočil utkání i Havířov, a tak je náskok Šumperka stále tříbodový.

HC Břeclav - Salith Šumperk  0:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).