Draci vydřeli vítězství v Břeclavi

13. listopadu 2010, 23:23, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Soupeř z kategorie velmi nepříjemných čekal na šumperské hokejisty v dalším kole druhé ligy.
 Břeclav již v utkání v Šumperku prokázala velkou bojovnost a sílu, která rozhodně neodpovídá postavení v tabulce. Šumperský fanoušek si vzpomene na gól Jana Matějky až ze samotného závěru utkání, což teprve rozhodlo.
Na jihu Moravy se očekával podobný boj a prognostikové se nemýlili. Draci v první třetině byli výrazně aktivnějším týmem, ale všechny akce končili špatným zakončením nebo skvělým zákrokem Žůrka. Největší šanci spálil Hulva, jenž v samotném úniku nedal. Naopak na druhé straně byl faulován Čikl, po čemž následovalo trestné střílení. Podle nových pravidel sám faulovaný se rozjel na Štůralu, ale svoji příležitost rovněž zahodil.
V prostřední třetině tempo utkání opadlo. Domácí se znovu dostávali ke Štůralovi zejména díky přesilovkám. Dvakrát fauloval Holík, ale Břeclav se stejně jako v celém zápase neprosadila. Drakům se však přecejen podařilo dosáhnout kýženého gólu, když sedm vteřin před přestávkou vsítil veledůležitou branku Sedlák po přiťuknutí Ambruze - 1:0.
Do třetí třetiny domácí vstoupili s vědomím velké šance, a to bodovat s jasným favoritem. Hra se tak rázem otevřela, ale Štůrala zůstal pozorný a naopak okénka se otevírala cestou k Žůrkovi. Draci však svůj náskok nezvýšili a naštěstí, skórovat se nepodařilo ani Břeclavi.
Draci tak zvítězili fotbalově 1:0. V Prostějově však otočil utkání i Havířov, a tak je náskok Šumperka stále tříbodový.

HC Břeclav - Salith Šumperk  0:1

CD FLEKSIBLE ZADARMO

Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).