SPORT

Draci vybojovali vítězství nad Břeclaví

19. září 2010, 23:41, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po dvou vítězstvích hladce se Vsetínem a venku v Opavě čekali šumperští příznivci gólovou smršť také v domácím duelu s Břeclaví.
V tom se ale většina prognostiků zmýlila. Břeclav před letošní sezonou značně posílila a v utkání plném nervozity byla velice nebezpečným protivníkem.

Úvod utkání sice přinesl pár náznaků šumperských šancí, avšak hosté prakticky z první akce udeřili. Ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorientoval Paško a zasunul kotouč za Bošku - 0:1. Následoval trochu křečovitý tlak Draků, ale vyrovnávací trefa z hole Meluzína přišla v podstatě z ničeho nic. Zkušený útočník se protáhl kolem mantinelu a z velkého úhlu prostřelil Chvátala - 1:1. Nedlouho poté se prosadil střelou od modré mladík Drtil a Šumperk rázem vedl.

Vypadalo to již na hladký průběh a tradiční ofenzivní manévry v obranném pásmu Břeclavi, leč odpověď přišla až příliš brzy. Po rychlém přečíslení dvou na jednoho vyrovnal Novák.

Ve druhé třetině byli pány na ledě domácí. V krátkém úseku ve 29. minutě vsítil vedoucí branku Novosad a v téže minutě po přihrávce Hulvy vstřelil gól na 4:2 Matějka.

Ve třetí třetině se svěřenci Radka Kučery soustředili především na udržení si náskoku, avšak vlivem veliké nervozity na obou stranách, potyček a strašidelného výkonu rozhodčího, si koncentraci neudrželi a Břeclav dvěma slepenými góly vyrovnala. Nejprve překonal Bošku z bezprostřední blízkosti Sedláček a poté Svoboda střelou od modré.

Následoval velký tlak Šumperka, pro něž by byla remíza ztrátou a buldočí zarputilost Hulvy, jenž se natlačil před Chvátala nakonec slavil úspěch. Jeho pokus totiž dorazil Matějka a bylo rozhodnuto.
Šumperk tak porazil Břeclav 5:4, avšak předvedený výkon je dostatečným varováním před středečním derby v Prostějově.
 

Salith Šumperk - HC Břeclav  5:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.9.2010 15:58
Titulek: Bez titulku
Autor: Janáčová
38
156
prosím pány ze sportovní redakce tohoto časopisu,aby byli tak hodní a doplňovali články o Šumperských hokejistech také aktuální tabulkou,aby bylo vidět jak si naše družstvo stojí v soutěži.Určitě by to zajímalo i ostatní čtenáře,nejenom mne.Děkuji.
Reagovat
Datum: 24.9.2010 12:36
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Grifit
44
Mě to teda nezajímá vůbec.
Reagovat
Datum: 24.9.2010 19:59
Titulek: pic kozu do vazu
Autor: Erich Khünkackel
40
Kdykoliv čtu cokoliv o šumperském hokeji, vybaví se mi kreslený film Vladimíra Jiránka "Hokej je hra". Komentář k filmu čte Miloš Kopecký.
Reagovat
Datum: 24.9.2010 20:27
Titulek: Dáme kafé, nééé?
Autor: no a co?
33
Reagovat
Datum: 25.9.2010 10:53
Titulek: Re: Dáme kafé, nééé?
Autor: Kačer
30
Pěkné video, dřív měli tvůrci nadhled a humor asi víc, než dnes. Smutek.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).