Draci vybojovali vítězství nad Břeclaví

19. září 2010, 23:41, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Po dvou vítězstvích hladce se Vsetínem a venku v Opavě čekali šumperští příznivci gólovou smršť také v domácím duelu s Břeclaví.
V tom se ale většina prognostiků zmýlila. Břeclav před letošní sezonou značně posílila a v utkání plném nervozity byla velice nebezpečným protivníkem.

Úvod utkání sice přinesl pár náznaků šumperských šancí, avšak hosté prakticky z první akce udeřili. Ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorientoval Paško a zasunul kotouč za Bošku - 0:1. Následoval trochu křečovitý tlak Draků, ale vyrovnávací trefa z hole Meluzína přišla v podstatě z ničeho nic. Zkušený útočník se protáhl kolem mantinelu a z velkého úhlu prostřelil Chvátala - 1:1. Nedlouho poté se prosadil střelou od modré mladík Drtil a Šumperk rázem vedl.

Vypadalo to již na hladký průběh a tradiční ofenzivní manévry v obranném pásmu Břeclavi, leč odpověď přišla až příliš brzy. Po rychlém přečíslení dvou na jednoho vyrovnal Novák.

Ve druhé třetině byli pány na ledě domácí. V krátkém úseku ve 29. minutě vsítil vedoucí branku Novosad a v téže minutě po přihrávce Hulvy vstřelil gól na 4:2 Matějka.

Ve třetí třetině se svěřenci Radka Kučery soustředili především na udržení si náskoku, avšak vlivem veliké nervozity na obou stranách, potyček a strašidelného výkonu rozhodčího, si koncentraci neudrželi a Břeclav dvěma slepenými góly vyrovnala. Nejprve překonal Bošku z bezprostřední blízkosti Sedláček a poté Svoboda střelou od modré.

Následoval velký tlak Šumperka, pro něž by byla remíza ztrátou a buldočí zarputilost Hulvy, jenž se natlačil před Chvátala nakonec slavil úspěch. Jeho pokus totiž dorazil Matějka a bylo rozhodnuto.
Šumperk tak porazil Břeclav 5:4, avšak předvedený výkon je dostatečným varováním před středečním derby v Prostějově.

Salith Šumperk - HC Břeclav  5:4

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.9.2010 15:58
Titulek: Bez titulku
Autor: Janáčová
35
125
prosím pány ze sportovní redakce tohoto časopisu,aby byli tak hodní a doplňovali články o Šumperských hokejistech také aktuální tabulkou,aby bylo vidět jak si naše družstvo stojí v soutěži.Určitě by to zajímalo i ostatní čtenáře,nejenom mne.Děkuji.
38
Kdykoliv čtu cokoliv o šumperském hokeji, vybaví se mi kreslený film Vladimíra Jiránka "Hokej je hra". Komentář k filmu čte Miloš Kopecký.
27
Pěkné video, dřív měli tvůrci nadhled a humor asi víc, než dnes. Smutek.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).