Draci vstoupili do sezony

18. září 2008, 21:19, simi
Draci vstoupili do sezony Také šumperští hokejisté se dočkali úvodu sezony a po dlouhém tréninkovém a přípravném období vjeli na led do ostrých zápasů.
První soupeř z Orlové není nijak příjemný a zvlášť v domácím prostředí dokáže zatopit i velkým favoritům. To se povedlo i proti šumperskému Salithu, a ačkoli svěřenci trenéra Petra Rutara věděli o své nepříznivé bilanci s tímto soupeřem, více bodů brala i nyní Orlová.
Již v 5. minutě otevřel skóre utkání domácí Škatula. Do konce první třetiny se stav pohnul už jen jednou při vyrovnání Ambruze, který zužitkoval přihrávku Osiny.
První polovina prostřední části hry patřila bohužel znovu Orlové a dvěma slepenými góly odskočili domácí hokejisté na rozdíl dvou branek na 3:1. Šafránka v brance domácích naštěstí dokázali překonat ještě ve druhé třetině Hulva a Brunec, a tak se šlo do kabin za stavu 3:3.
Dotahovat museli Draci i v závěrečné dvacetiminutovce. V 49. minutě překonal Maláče znovu Škatula, a alespoň remízu musel pro šumperské barvy zachraňovat rovněž svojí druhou trefou Ambruz půl druhé minuty před koncem.
V prodloužení branka nepadla, a tak se rozhodovalo v loterii trestných střílení, ve kterých se sice jako první trefil Bařica, jenže vzápětí srovnal Dušek a vzápětí rozhodl Minařík o bodu navíc pro Orlovou.

HC Slovan Orlová - Salith Šumperk  5:4 sn.

I druhý zápas sezony odehráli Draci venku a to až v dalekém Pelhřimově. Oproti Orlové však šumperští hokejisté nenechali nic náhodě a v utkání, které sice nebylo oslavou hokeje, vydolovali tři body za vítězství 3:1. Skóre otevřel Meluzín a po vyrovnání domácích zařídil výhru Šumperku dvěma trefami Hulva.

HC Spartak Pelhřimov - Salith Šumperk  1:3

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).