SPORT

Draci vezou z Třebíče bod

9. listopadu 2011, 20:22, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci vezou z Třebíče bod Třebíč - Souboj s jedním ze soupeřů v dolní polovině tabulky Draci prohráli až v prodloužení.
 Horácká Slavia Třebíč se před důležitým utkáním posílila o útočníky Třince - zkušeného Lukáše Havla a mladíka Davida Ostřížka. Oba hráli v utkání výraznou roli, druhý jmenovaný pak tu úplně nejdůležitější. 
Šumperk naopak nemohl postavit Meluzína a zraněného Brunce, avšak i tak se od počátku hrála vyrovnaná partie. Vcelku rychlý hokej však nenašel své koření v podobě šancí, natož gólů. První vážnou příležitost domácích řešil Štůrala až v 16. minutě, ale aktivní Havlíček neuspěl, stejně jako v samém závěru Havel. 
Třebíč tak udeřila až krátce po přestávce, když se prosadil Ondřej Havlíček z dorážky. Obraz hry se však příliš nezměnil. Draci začali projevovat větší útočné snahy až po polovině utkání. Červenkovy náznaky šancí však zůstaly nenaplněny. Na druhé straně Štůrala vychytal osamoceného Buriana před šumperskou brankou.
Ve třetí třetině se hra znovu odehrávala spíše ve středu pole. Na obou koncích kluziště zahrozily oba týmy spíše sporadicky a po rychlých brejcích. V přesilové hře měl velkou šanci na vyrovnání Holík, ale z mezikruží trefil jen Hrubce v brance domácích. Vyrovnání se Draci dočkali až v 54. minutě, když Hlinka vyhrál buly na Křetínského a svateční střelec v barvách Šumperka propálil Hrubce mezi betony - 1:1.
Nerozhodný stav vydržel až do konce řádné hrací doby, a tak muselo následovat prodloužení. V něm byl vyloučen Hulva za podražení a Třebíč třináct vteřin před koncem nastavení rozhodla o bodu pro sebe navíc. Pěkná kombinace Laše a Havlíčka skončila až u Ostřížka, který pohodlně rozhodl o osudu utkání.
Draci si tak vezou z Třebíče jen bod a situace od desátého po předposlední třinácté místo se začíná povážlivě vyrovnávat. Každý bod zde bude drahý a Šumperk má další šancí zvýšit svůj zisk v sobotu doma proti Hradci Králové.

SK Horácká Slavia Třebíč - Salith Šumperk 2:1 po prod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).