Draci vezou z Chomutova senzační vítězství

19. září 2011, 20:36, téma HOKEJ, Michal Šíma
Chomutov - Šumperští hokejisté se ve 3. kole první ligy postarali o malý zázrak.
Po uklidňující výhře nad Jihlavou se vydali svěřenci trenéra Kučery na dalekou pouť do Chomutova s vědomím, že nemají co ztratit. Chomutov patří dlouhodobě k absolutní špičce první ligy, touží po extralize a je schopný kromě postavení nového stadionu i přivést do svého kádru hráče se zkušenostmi z NHL.
S nadsázkou řečeno věčný nováček Šumperk měl být pro domácí snadným soustem, avšak Holík a spol. předvedli heroický výkon. Úvodní gól však vstřelil ve dvojnásobné přesilovce chomutovský Procházka, k němuž se přidal o pár minut později Gajovský, leč Draci se nevzdali a podpořeni skvělým Štůralou v brance dál drželi naději na solidní výsledek.
Ten se začal měnit na přelomu poloviny zápasu. Jako první překvapil Hanuljaka ve 26. minutě Hulva střelou z úhlu a zmrazil tak favorizované Piráty. Ti jako opaření sledovali jak Šumperk otáčí stav utkání dvěmi brankami z hole hrajícího asistenta trenéra Meluzína, jenž tedy stanovil průběžný výsledek po dvou třetinách na senzačních 3:2 pro velkého outsidera.
Ve třetí třetina byla zjevná snaha obou týmů. Domácí se v křeči tlačili dopředu, naopak Draci bránili možná až příliš pasivně. Odměnou pro domácí byl vyrovnávací gól z hole Hřebejka, jenž v plné rychlosti napřáhl u modré čáry a svojí dělovkou málem protrhl síť za Štůralou - 3:3. Prodloužení bylo pro domácí málo, a tak se dál tlačili do útoku. Jabrocký jel sám na branku hostů a Hruška dokonce trefil tyč. Draci však i díky nesmírné obětavosti remízový stav udrželi a ten se nezměnil ani po pětiminutovém prodloužení.
V následujících samostatných nájezdech se jako jediný trefil šumperský Vrdlovec a zajistil tak Šumperku bod navíc. Toto vítězství lze směle označit za historické a v kontextu porovnání obou klubů naprosto nečekané, o to však sladší pro Draky.

Piráti Chomutov - Salith Šumperk  3:4 po sam. náj.