SPORT

Draci vezou z Chomutova senzační vítězství

19. září 2011, 20:36, téma HOKEJ, Michal Šíma
Chomutov - Šumperští hokejisté se ve 3. kole první ligy postarali o malý zázrak.
Po uklidňující výhře nad Jihlavou se vydali svěřenci trenéra Kučery na dalekou pouť do Chomutova s vědomím, že nemají co ztratit. Chomutov patří dlouhodobě k absolutní špičce první ligy, touží po extralize a je schopný kromě postavení nového stadionu i přivést do svého kádru hráče se zkušenostmi z NHL.
S nadsázkou řečeno věčný nováček Šumperk měl být pro domácí snadným soustem, avšak Holík a spol. předvedli heroický výkon. Úvodní gól však vstřelil ve dvojnásobné přesilovce chomutovský Procházka, k němuž se přidal o pár minut později Gajovský, leč Draci se nevzdali a podpořeni skvělým Štůralou v brance dál drželi naději na solidní výsledek.
Ten se začal měnit na přelomu poloviny zápasu. Jako první překvapil Hanuljaka ve 26. minutě Hulva střelou z úhlu a zmrazil tak favorizované Piráty. Ti jako opaření sledovali jak Šumperk otáčí stav utkání dvěmi brankami z hole hrajícího asistenta trenéra Meluzína, jenž tedy stanovil průběžný výsledek po dvou třetinách na senzačních 3:2 pro velkého outsidera.
Ve třetí třetina byla zjevná snaha obou týmů. Domácí se v křeči tlačili dopředu, naopak Draci bránili možná až příliš pasivně. Odměnou pro domácí byl vyrovnávací gól z hole Hřebejka, jenž v plné rychlosti napřáhl u modré čáry a svojí dělovkou málem protrhl síť za Štůralou - 3:3. Prodloužení bylo pro domácí málo, a tak se dál tlačili do útoku. Jabrocký jel sám na branku hostů a Hruška dokonce trefil tyč. Draci však i díky nesmírné obětavosti remízový stav udrželi a ten se nezměnil ani po pětiminutovém prodloužení.
V následujících samostatných nájezdech se jako jediný trefil šumperský Vrdlovec a zajistil tak Šumperku bod navíc. Toto vítězství lze směle označit za historické a v kontextu porovnání obou klubů naprosto nečekané, o to však sladší pro Draky.

Piráti Chomutov - Salith Šumperk  3:4 po sam. náj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.