SPORT

Draci vezou dva body z Berouna

28. prosince 2009, 20:45, téma HOKEJ, Michal Šíma
Beroun - Po krátkém vánočním volnu se po týdnu znovu rozběhl kolotoč první ligy.
Draky v něm čekal v pondělí další zápas pravdy. Beroun je tým, který se dá a v současné šumperské situaci i měl porazit. Naši hokejisté splnili tříbodový plán ze dvou třetin díky vítězství na samostatné nájezdy.

Po celkem nezáživném úvodu, kdy zřejmě oboum týmům ještě ležel v žaludku bramborový salát, se do šancí dostali Draci, jež však Cikánka nepřekonali. Přeučil totiž odkrytou branku minul a beci Chatrnúch a Kántor poslali své projektily jen to tyčí. Skóre však přecejen otevřeli hosté, ale až v polovině zápasu, kdy se trefil Sedlák, jehož střele předcházela přihrávka brankáře Hyláka na Chatrnúcha, jenž však nedal. Jeho kolega z obrany se ale nemýlil a Draci vedli. O minutu později bylo ještě veseleji, když se prosadil Pekr a vypadalo to vzhledem k prohře Havířova na odpoutání se ode dna tabulky. Bohužel, Beroun zabral v polovině třetí třetiny. Zkušený Šinágl tečoval střelu Nedvěda a Hylák neměl šanci - 1:2. V 55. minutě pak vyrovnal sám Nedvěd a utkání směřovalo do prodloužení.

V něm se o vítězi nerozhodlo, a tak následoval penaltový rozstřel. Za Draky hned první exekutor skóroval a byl to právě Jozef Mihalík, kdo rozhodl o bodu navíc pro Šumperk, nebot' Hylák domácí střelce vychytal a nikdo další ve žlutém se rovněž neprosadil.

Draci se tak dotáhli na předposlední Havířov, jenž je výše jen díky skóre, avšak nesestupová místa se zase o něco, konkrétně o bod, vzdálila. Pro další vývoj tak bude nesmírně důležitý středeční domácí duel s Chrudimí. Po tomto klání by mohly záchranářské boje nabýt reálnějších obrysů, ale to samé se dá říci o sestupu.
 

HC Berounští Medvědi - Salith Šumperk  2:3 po sam. náj.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.