SPORT

Draci vezou dva body z Berouna

28. prosince 2009, 20:45, téma HOKEJ, Michal Šíma
Beroun - Po krátkém vánočním volnu se po týdnu znovu rozběhl kolotoč první ligy.
Draky v něm čekal v pondělí další zápas pravdy. Beroun je tým, který se dá a v současné šumperské situaci i měl porazit. Naši hokejisté splnili tříbodový plán ze dvou třetin díky vítězství na samostatné nájezdy.

Po celkem nezáživném úvodu, kdy zřejmě oboum týmům ještě ležel v žaludku bramborový salát, se do šancí dostali Draci, jež však Cikánka nepřekonali. Přeučil totiž odkrytou branku minul a beci Chatrnúch a Kántor poslali své projektily jen to tyčí. Skóre však přecejen otevřeli hosté, ale až v polovině zápasu, kdy se trefil Sedlák, jehož střele předcházela přihrávka brankáře Hyláka na Chatrnúcha, jenž však nedal. Jeho kolega z obrany se ale nemýlil a Draci vedli. O minutu později bylo ještě veseleji, když se prosadil Pekr a vypadalo to vzhledem k prohře Havířova na odpoutání se ode dna tabulky. Bohužel, Beroun zabral v polovině třetí třetiny. Zkušený Šinágl tečoval střelu Nedvěda a Hylák neměl šanci - 1:2. V 55. minutě pak vyrovnal sám Nedvěd a utkání směřovalo do prodloužení.

V něm se o vítězi nerozhodlo, a tak následoval penaltový rozstřel. Za Draky hned první exekutor skóroval a byl to právě Jozef Mihalík, kdo rozhodl o bodu navíc pro Šumperk, nebot' Hylák domácí střelce vychytal a nikdo další ve žlutém se rovněž neprosadil.

Draci se tak dotáhli na předposlední Havířov, jenž je výše jen díky skóre, avšak nesestupová místa se zase o něco, konkrétně o bod, vzdálila. Pro další vývoj tak bude nesmírně důležitý středeční domácí duel s Chrudimí. Po tomto klání by mohly záchranářské boje nabýt reálnějších obrysů, ale to samé se dá říci o sestupu.
 

HC Berounští Medvědi - Salith Šumperk  2:3 po sam. náj.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.