SPORT

Draci venku znovu prohráli na ledě posledního týmu tabulky

31. října 2012, 22:16, téma HOKEJ, Michal Šíma
Beroun – Šumperští hokejisté už poněkolikáté prohráli na ledě posledního týmu tabulky. Na Dracích našly ztracenou formu týmy z Hradce Králové, Kadaně a napoledy i z Berouna, kde Šumperk prohrál 3:5.
Trenér Šumperka Radek Kučera opět nemohl počítat s potrestaným Adamem Červenkou. Draky naopak před utkáním posílil odchovanec Daniel Vachutka, nyní v barvách juniorky Pardubice. Berounští Medvědi se v letošním ročníku první ligy spíše trápili. V první várce zápasů prohráli v Šumperku 2:4 a tentokrát dokonce vstupovali do utkání jako poslední tým ligy.
V první třetině se hrál vcelku rychlý hokej, ovšem bez výraznějších příležitostí. Výjimkou byly tři situace. Na přelomu poloviny první dvacetiminutovky se projevilo nepsané pravidlo nedáš – dostaneš. Šumperský Finsterle se nejprve dostal do úniku, ale Furcha nepřekonal. Pár vteřin po něm na druhé straně obkroužil branku Padělek a připravil skórovací pozici pro Bártu. Medvědi vedli, zatímco Šumperku se nedařilo vyrovnat ani v přesilových hrách. Když se pak domácím naskytla příležitost ke hře v početní výhodě po špatném střídání Draků, dokázali ji využít. V 18. minutě Vostřák přihrál na modrou čáru Ruprechtovi, který prostřelil Štůralu – 2:0.
Tak, jak Medvědi v první třetině skončili, začali i druhou část. Ve 23. minutě využil další přesilovky domácích Padělek a s Draky to vůbec nevypadalo dobře. O to hůře bylo svěřencům Radka Kučery, když o deset minut později skončila v brance další přesilovková střela od modré čáry, tentokrát z hokejky Malého. Ještě do přestávky se však Šumperku podařilo snížit na 1:4 z pohledu Draků, stav utkání upravil Finsterle po příhře od Hlinky.
Ve třetí třetině to nevypadalo na drama, avšak stíhací jízda hostů se začala naplňovat už ve 48. minutě. Přesilovku zakončil střelou z mezikruží Hulva a bylo to už jen o dva góly. O pár minut později se navíc z prostoru před brankou prosadil zkušený Plášek a Šumperk najednou sahal po bodech. Vyrovnání ale nepřipustil svou druhou brankou v utkání Bárta po akci Klhůfka v 55. minutě. Draci zkoušeli ještě závěrečný tlak při hře bez brankáře, ale žádný puk už za Furcha nedostali.
Šumperk podlehl v Berouně 3:5 a stále se tak nemůže zbavit prokletí venkovních zápasů, které překonal jen jednou v Třebíči. Jinak Draci prohrávají i na hřištích výrazně níže postavených soupeřů. O domácí reparát se Šumperk pokusí v sobotu proti Havlíčkovu Brodu.
 
Medvědi Beroun 1933 – Salith Šumperk  5:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).