SPORT

Draci ve strhujícím utkání zdolali Hradec na nájezdy

12. listopadu 2011, 20:58, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Těžko slovy popsat nesmírně emotivní podívanou jakou předvedli v Šumperku domácí Draci s Hradcem Králové. V zápase plném zvratů se nakonec radovali po samostatných nájezdech svěřenci Radka Kučery.
 Zatímco Šumperku chyběli pro zranění útočníci Brunec, Velecký a Meluzín, již tak silný Hradec se posílil o extraligové trio Zohorna, Polanský, Chovan.
Favorizovaní hosté začali úvodní část velice koncentrovaným výkonem a byli výrazně lepším týmem. První branku vsítil po krásném uvolnění se z rohu právě Zohorna - 0:1. K druhému gólu hostů přispěl sudí Dvořák, který přehlédl evidentní faul na Tesaříka a z brejku poté pohodlně skóroval Valášek - 0:2. 
Z kabiny však do druhé třetiny nastoupilo v modrých dresech jiné mužstvo. Přesilovka pro Šumperk, střela Tesaříka a kontaktní gól - 1:2. Tradičně velice hlasité publikum si žádalo vyrovnání, a to jim dopřál Cink v další přesilovce po ideálním pasu od Pláška - 2:2. Šumperský stadion se otřásal v základech, ale všechno to zdaleko nebylo. Minutu nato našel Červenka Haase a ten rychlou střelou překonal Čecha potřetí. Hradec byl v tu chvíli v těžkém útlumu, domácí kotel naopak rozpoutal na tribunách doslova peklo. Bohužel nadšení Draků zchladil ve dvojnásobné přesilovce Čáp tečovanou střelou - 3:3. Domácí šli poté znovu do oslabení, ale v nevýhodě tří mužů proti čtyřem naopak Hulva využil hrubky v rozehrávce Hradce a tváři v tvář Čechovi znovu zvedl sebe i fanoušky do extáze - 4:3.
Ve třetí části hosté přidali na důrazu a odměnou jim bylo další srovnání. Tvrdík sporným způsobem nohou dopravil kotouč do sítě. Sudí Dvořák, i když pomineme tento na posouzení složitý moment, byl jednoznačným škůdcem tohoto utkání. Absolutně jej nezvládl na obě strany, leč poškozeni se mohli cítit více domácí. Nerozhodný stav však vydržel jen do 51. minuty. Tesařík totiž vybruslil od modré čáry do rohu, kde předal kotouč Červenkovi a ten po vyjetí do střeleckého úhlu poslal Draky znovu do vedení - 5:4. Do konce utkání však Východočeši znovu vyrovnali. Po zmatcích v obraně Šumperka se trefil přesně Chovan, který tak zajistil remízu po základní hrací době. 
V prodloužení podržel Draky, stejně jako v celém zápase, skvělý Štůrala a šlo se na nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl nakonec domácí Daniel Vrdlovec, jenž krásným blafákem vykouzlil druhý bod pro Šumperk.
Draci tak získali nesmírně cenné dva body proti velice silnému protivníkovi, avšak snad ještě cennější je výkon, jaký šumperští hokejisté dokázali předvést. Proti individuálně lepšímu soupeři bojovali jako jeden muž, čímž strhli i tribuny, a po vydařeném obratu mohli slavit.

Salith Šumperk - HC VCES Hradec Králové  6:5 po sam. náj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.11.2011 16:55
Titulek: hokej je tvrdá hra
Autor: makarov
52
Hokejisté opět doma ztratili dva body, baráž se neodvratně blíží.
Takové příštipkaření po jednom bodu k záchraně stačit nebude.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.