Draci v Prostějově neuspěli

25. března 2008, 00:24, simi
Šumperk - Poslední utkání na ledě soupeřů měli v sobotu na programu šumperští hokejisté. V dalším bezvýznamném utkání, kdy je o sestupujících v play-out rozhodnuto, se představili na prostějovském ledě. Jejich soupeři byli domácí Jestřábi.
12:6 pro Draky je přesný počet hráčů juniorského věku, kteří vyjeli na led v Prostějově, přičemž na straně Šumperka se objevili i takoví mladíci jako ještě loni dorostenci, teprve sedmnáctiletí Měrka se Žalčíkem. Hned od začátku musel Daneček v brance domácích čelit již ve čtvrté minutě pokusu Pekra, jenž se objevil sám před mladým prostějovským gólmanem. Ten samý souboj se odehrál i o deset minut později se stejným výsledkem. Přesto to však byl Šumperk, kdo se ujal vedení a vyhrál první třetinu zásluhou Fischera.

Po návratu ze šaten ale stačilo domácím pouhých pět vteřin na vyrovnání, kdy se rychle trefil Tomáš Vrba. Po dvou minutách měl šanci na strhnutí vedení na svou stranu Pekr, který ve třetím osobním souboji s Danečkem konečně uspěl a pěknou kličkou proměnil samostatný nájezd - 1:2. Vyrovnání na sebe však opět nenechalo dlouho čekat, kdy již po minutě dorážel do odkryté klece  zase Vrba a jelikož po další minutě přidal další branku do sítě Peksy Mikšovský, stav se otočil na  3:2 pro Jestřáby. Mohlo být ještě hůř, ale Hruška nepotrestal chybu šumperské obrany. Utkání poté nabralo na obrátkách, avšak chyběly šance na obou stranách. Tomu udělal přítrž v 38. minutě Taragel, jenž se prosadil po spolupráci s Komínkem, ale těsně před koncem druhé části hry se řítil na šumperskou branku Vrba s cílem dovršit hattrick, Peksa byl však proti.

Do záverečné třetiny vstoupili lépe hosté a už v 16. vteřině se radovali. Bohužel zbytečně, protože puk se nakonec objevil před brankovou čárou, kde ho zalehl Daneček. Při vyloučení Žalčíka převzali otěže zápasu do rukou domácí a Tomáš Vrba, po dorážce střely Pavelka docílil třetí vstřelené branky v utkání. O deset minut později se navíc, po marné snaze šumperských vyrovnat, trefuje Podešva a utkání je prakticky rozhodnuto, což ještě potvrdí šestým gólem do sitě Peksy kapitán Jestřábů Vymazal.

Výsledkem 6:3 tak končí poslední výjezd Draků a dost možná i poslední utkání v sezoně, protože je v jednání zrušení závěrečného kola, kdy měl přijet do Šumperka Most.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).