SPORT

Draci v prodloužení padli se Vsetínem

25. ledna 2009, 05:04, Michal Šíma
Draci v prodloužení padli se Vsetínem Šumperk - Slavný tým přijel ve středu na led Šumperka v rámci 33. kola druhé ligy. Draci přivítali Vsetín.
Několik změn provedl šumperský trenér Jiří Režnar oproti optimální sestavě.  V brance dostal po delší době šanci Daneček a v útoku chyběli  nemocní centři  Hulva a Meluzín. Jeho kapitánské céčko převzal Novosad a příležitost dostala také juniorská pětka, která si nevedla vůbec špatně. Samotné utkání se hrálo v atmosféře, kterou by nepohrdla ani drtivá většina stadionů v první lize, k čemuž více než výraznou měrou přispěli také velmi hluční, ale přitom slušní fanoušci Valachů.
Do zápasu vstoupili lépe Draci, avšak jejich úvodní ofenzivní manévry končily na holích soupeře. Ten dobře bruslil, a ačkoli disponoval méně početným kádrem, vydržel fyzicky po celý zápas. Valaši dobře pokrývali střední pásmo, a tak se moc větších šancí ke skórování hlavně Drakům nenaskytlo a zbytek příležitostí lapil výborný Plšek v brance. Až před polovinou utkání přišel první gól. Dlouhý pas Sedláka našel na útočné modré rozjetého Dubu, který ještě vyšperkoval akci na Novosada a šumperský střelec posledních dní vstřelil svou již čtvrtou branku ve dvou zápasech - 1:0. Bohužel zanedlouho bylo vyrovnáno. Nehrálo se ani minutu, když napřáhl vsetínský Knebl a překonal Danečka střelou, kterou by Daneček měl rozhodně chytnout. Na vrub šumperského brankáře tak padá vyrovnání Vsetína. Gólovou pětiminutovku zakončil v 32. minutě šumperský mazák Martin Ambruz. V dlouhé dvojnásobné přesilovce putoval puk po ose Osina, Vymazal a Ambruz, pohotovou střelou z mezikruží strhl vedení opět na stranu domácích.
Hosté ze Vsetína se ale nevzdali a ve třetí třetině vysunuli napadání šumperské rozehrávky, což činilo domácím obráncům viditelné problémy a po jednom takovém zmatku bylo najednou vyrovnáno. Domácí obrana nedokázala několikrát vyhodit, k puku se dostali Valaši a nositel slavného jména Tesařík překonal umístěnou střelou Danečka. I přes místy značný nápor Draků vsetínští hokejisté nerozhodný výsledek ubránili a naopak v pětiminutovém prodloužení dokonce rozhodli o bodu navíc pro své barvy. Rychlý brejk žlutozelených potáhnul Tesařík a jeho střelu za bezmocného Danečka doklepl kapitán Mikeš.
Vsetín tak porazil favorizovaný Šumperk 3:2 po prodloužení. Draci se však i nadále udrželi na prvním místě ligy, nebot' Valašské Meziříčí, podobně jako Orlová nebo Hodonín, příliš nezvládá roli favorita a shodně prohráli ve svých zápasech.

 

Salith Šumperk - Valašský Hokejový Klub Vsetín  2:3 ppDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.