SPORT

Draci v krásném zápase porazili Havlíčkův Brod

3. listopadu 2012, 21:41, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Po několika nepřesvědčivých výsledcích dokázali šumperští hokejisté zabrat a ukončili čtyřzápasové období bez plného bodového zisku. Odnesli to Rebelové z Havlíčkova Brodu.
Havlíčkův Brod přijel do Šumperka jako pátý tým první ligy a tradičně disponoval fyzickými parametry připomínajícími spíše spíše zápasnickou sestavou předurčenou k silovému hokeji. Rebelům se navíc velice povedl vstup do utkání, když vedli rychle o dva góly. Ovšem Draci po skvělém výkonu výsledek utkání otočili a s přehledem zvítězili.
Hned v úvodu utkání byl vyloučen domácí Suchý a hosté sevřeli Draky v pásmu. Z přesilovkového tlaku navíc vytěžili první gól, když Pavlík přihrál extraligou protřelému Endálovi, který z mezikruží poprvé překonal Štůralu. Se Šumperkem to vypadalo ještě hůř o chvíli později. Ve 4. minutě totiž zachytil puk na modré čáře Ostrčil a jeho pokus zastavila až síťka. Štůrala nemohl vidět přes několik clonících hráčů. I přes hrůzostrašný úvod však svěřenci Radka Kučery nic nevzdali a ještě do přestávky stav utkání otočili. V 7. minutě v přesilovce Sedlák napřáhl na modré čáře a Suchan lovil puk až z branky – 1:2. Čas se posunul jen o minutu a bylo vyrovnáno. Při hře čtyři na čtyři pustil Suchan lacinější gól z hole Staňka a po chvíli ho vystřídal Dolejš. Ani náhradní brankář hostů neudržel dlouho čisté konto. Ve 14. minutě ujel obraně Rebelů Vrdlovec, naznačil kličku do forhendu a bekhendem zasunul puk za Dolejše – 3:2.
Druhá část přinesla o poznání poklidnější hru. Havlíčkův Brod měl více ze hry a několikrát nebezpečně sevřel Draky, ale ti bránili velice dobře. Tvrdé utkání plné různých potyček a střetů přineslo ale i spoustu hokejové krásy. Parádní byla i další branka Šumperka. Podešva si stahovačkou povodil obránce a následnou střelou nedal Dolejšovi šanci – 4:2. 
Několik dalších velkých šancí na obou stranách se obešlo bez gólů, a tak ve třetí části Rebelové doháněli dvoubrankové manko. Definitivu mohl přinést druhý gól Podešvy, jenž ujel ve vlastním oslabení a bekhendem zavěsil puk do branky, avšak hosté našli velmi rychlou odpověď. V téže přesilovce dotlačil puk za Štůralu Pavlík a bylo to znovu jen o dva góly. Příležitost k dalšímu zdramatizování zápasu ale Havlíčkův Brod nedostal. Navíc v samém závěru trefil opuštěnou klec hostů Plášek, který tak upravil konečný stav na 6:3.
Draci zdolali velmi kvalitního protivníka a v tabulce se posunuli na deváté místo. V pondělí budou svěřenci Radka Kučery bojovat na ledě Mostu.
 
Salith Šumperk – HC Rebel Havlíčkův Brod  6:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).