Draci v krásném zápase porazili Havlíčkův Brod

3. listopadu 2012, 21:41, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Po několika nepřesvědčivých výsledcích dokázali šumperští hokejisté zabrat a ukončili čtyřzápasové období bez plného bodového zisku. Odnesli to Rebelové z Havlíčkova Brodu.
Havlíčkův Brod přijel do Šumperka jako pátý tým první ligy a tradičně disponoval fyzickými parametry připomínajícími spíše spíše zápasnickou sestavou předurčenou k silovému hokeji. Rebelům se navíc velice povedl vstup do utkání, když vedli rychle o dva góly. Ovšem Draci po skvělém výkonu výsledek utkání otočili a s přehledem zvítězili.
Hned v úvodu utkání byl vyloučen domácí Suchý a hosté sevřeli Draky v pásmu. Z přesilovkového tlaku navíc vytěžili první gól, když Pavlík přihrál extraligou protřelému Endálovi, který z mezikruží poprvé překonal Štůralu. Se Šumperkem to vypadalo ještě hůř o chvíli později. Ve 4. minutě totiž zachytil puk na modré čáře Ostrčil a jeho pokus zastavila až síťka. Štůrala nemohl vidět přes několik clonících hráčů. I přes hrůzostrašný úvod však svěřenci Radka Kučery nic nevzdali a ještě do přestávky stav utkání otočili. V 7. minutě v přesilovce Sedlák napřáhl na modré čáře a Suchan lovil puk až z branky – 1:2. Čas se posunul jen o minutu a bylo vyrovnáno. Při hře čtyři na čtyři pustil Suchan lacinější gól z hole Staňka a po chvíli ho vystřídal Dolejš. Ani náhradní brankář hostů neudržel dlouho čisté konto. Ve 14. minutě ujel obraně Rebelů Vrdlovec, naznačil kličku do forhendu a bekhendem zasunul puk za Dolejše – 3:2.
Druhá část přinesla o poznání poklidnější hru. Havlíčkův Brod měl více ze hry a několikrát nebezpečně sevřel Draky, ale ti bránili velice dobře. Tvrdé utkání plné různých potyček a střetů přineslo ale i spoustu hokejové krásy. Parádní byla i další branka Šumperka. Podešva si stahovačkou povodil obránce a následnou střelou nedal Dolejšovi šanci – 4:2.
Několik dalších velkých šancí na obou stranách se obešlo bez gólů, a tak ve třetí části Rebelové doháněli dvoubrankové manko. Definitivu mohl přinést druhý gól Podešvy, jenž ujel ve vlastním oslabení a bekhendem zavěsil puk do branky, avšak hosté našli velmi rychlou odpověď. V téže přesilovce dotlačil puk za Štůralu Pavlík a bylo to znovu jen o dva góly. Příležitost k dalšímu zdramatizování zápasu ale Havlíčkův Brod nedostal. Navíc v samém závěru trefil opuštěnou klec hostů Plášek, který tak upravil konečný stav na 6:3.
Draci zdolali velmi kvalitního protivníka a v tabulce se posunuli na deváté místo. V pondělí budou svěřenci Radka Kučery bojovat na ledě Mostu.

Salith Šumperk – HC Rebel Havlíčkův Brod  6:3

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).