SPORT

Draci v Berouně vyhráli na nájezdy

10. února 2010, 20:56, téma HOKEJ, Michal Šíma
Beroun - Úvodní duel play-out odehráli šumperští hokejisté na ledě Berouna.
Bodovat bylo nutností, za tři body ideálem. Svěřenci trenéra Číhala splnili plán v honbě za stažením náskoku Chrudimi a Berouna tak napůl, když zvítězili až po samostatných nájezdech.
Příjemnější tříbodové vítězství však bylo velmi blízko. Draci totiž celý zápas tahali za delší konec. Domácí Medvědi byli sice jednoznačně aktivnějším týmem, ale Daneček držel Šumperk nad vodou a produktivita hostující ofenzivy stačila na dva góly.

Nejprve se v 16. minutě prosadil Pekr po akci Podešvy, který nahrál svému kolegovi z útoku zpoza Cikánkovy branky. Sílící tlak domácích ve druhé třetině však přinesl vyrovnání. Po střele jednoho z několika spart'anských hráčů v dresu Berouna Bolfa, usměrnil kotouč za Danečkova záda šikovnou tečí Šinágl. Remízový stav ale netrval dlouho. Bolf se dopustil hákování a šumperský hrdina posledních dní, Aleš Holík, poslal v přesilové hře Draky znovu do vedení.

To šumperští hráči drželi zuby nehty až do 56. minuty. Skvělý Daneček nestačil až na druhý pokus Kafky z bezprostřední blízkosti a bylo vyrovnáno. V infarktovém závěru ještě mohli mít nejprve Draci po sezoně, kdyby Vlček proměnil své sólo, ale Daneček byl proti. V posledních okamžicích třetí třetiny však mohl také zajistit tři body pro Šumperk Haas, ale před Cikánkem se nezorientoval dobře.

V prodloužení byli sice aktivnější hosté, ale Veleckého branku sudí pro vysokou hůl neuznal, a tak následovaly samostatné nájezdy.
V nich si Michal Velecký spravil chut', nebot' byl jediným úspěšným exekutorem, čímž spolu s nejlepším hráčem utkání Danečkem zařídil důležité vítězství pro Draky.
Ty ted' čeká volno, protože v sobotu se spolu utkají Chrudim a Beroun. Zřejmě klíčové pro další vývoj pak budou utkání v Šumperku, v pondělí a ve středu, kdy Draci musí brát šest bodů, jinak získají jistotu sestupu.

HC Berounští Medvědi - Salith Šumperk  2:3 po sam. náj.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).