SPORT

Draci utrpěli debakl od jihlavské Dukly

30. listopadu 2011, 21:10, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci utrpěli debakl od jihlavské Dukly Šumperk - Šumperští hokejisté nestačili na Jihlavu a v tabulce se na ně začínají dotahovat týmy pod nimi.
Draci chtěli odčinit prohru v Havlíčkově Brodě a znovu zaútočit na play-off, to se jim ale krutě nevyvedlo a prožili si zápas blbec. Hosté totiž skórovali takřka z každé nadějnější příležitosti. Nejprve to byl ve 4. minutě Kolafa po nabídce od Hodka v přesilové hře. V 9. minutě se protáhl šumperskou obranou Vysloužil a z velkého úhlu překvapil Štůralu. V úvodu druhé části navíc zvýšil Aleš Padělek již na 0:3.
 
Draci však zbraně rozhodně nesložili. V dalším průběhu druhé třetiny pálili na Novotného jak u Verdunu, avšak gól se jim i přes velkou převahu a snahu vstřelit nepodařilo.

Stejně svěřenci Radka Kučery pokračovali i v závěrečné části. Dukla však demonstrovala svoji neuvěřitelnou produktivitu a ve 45. minutě propálil Štůralu střelou z plné jízdy Polcar. V kontrastu s jihlavskou potencí pak Meluzín ukázal dračí nemohoucnost a v nájezdu sám na Novotného přestřelil. Za okamžik na druhé straně byl faulován Čachotský, který se z nařízeného trestného střílení nemýlil - 0:5. Štůralu nahradil v bráně Boška, ale ani ten nezabránil další brance Jihlavy. Hodek zakončoval do prázdné branky a bylo to již hrozivých 0:6. 

Až poté se prosadili Draci. Nejprve však Velecký v dalším samostatném nájezdu trefil jen tyč. To bylo již k vzteku, a tak se Šumperk spravedlivě konečně dočkal. Zásluhou Červenky a Sedláka nakonec Draci zkorigovali stav na přijatelnějších 2:6.

Nešťastný zápas, kdy soupeř ztrestal každou chybičku, zatímco sami nedali nic, musejí šumperští hokejisté hodit za hlavu. Na play-off ztrácí stále jen dva body, avšak situace za nimi se povážlivě vyrovnává a od baráže mají náskok jen 5 bodů. V dalších zápasech je proto třeba se dívat nahoru i pokorně za sebe.

Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava  2:6


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.12.2011 18:07
Titulek: Draci z papíru- kvalitní otop
Autor: makarov
193
To byla škola!! Dukla suveréně rozdrtila Draky. Šumperk nemá žádnou šanci. Žádná baráž, nic nebude, ani II. liga, po sezóně konec s hokejem
Reagovat