Draci utrpěli debakl od jihlavské Dukly

30. listopadu 2011, 21:10, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci utrpěli debakl od jihlavské Dukly Šumperk - Šumperští hokejisté nestačili na Jihlavu a v tabulce se na ně začínají dotahovat týmy pod nimi.
Draci chtěli odčinit prohru v Havlíčkově Brodě a znovu zaútočit na play-off, to se jim ale krutě nevyvedlo a prožili si zápas blbec. Hosté totiž skórovali takřka z každé nadějnější příležitosti. Nejprve to byl ve 4. minutě Kolafa po nabídce od Hodka v přesilové hře. V 9. minutě se protáhl šumperskou obranou Vysloužil a z velkého úhlu překvapil Štůralu. V úvodu druhé části navíc zvýšil Aleš Padělek již na 0:3.

Draci však zbraně rozhodně nesložili. V dalším průběhu druhé třetiny pálili na Novotného jak u Verdunu, avšak gól se jim i přes velkou převahu a snahu vstřelit nepodařilo.

Stejně svěřenci Radka Kučery pokračovali i v závěrečné části. Dukla však demonstrovala svoji neuvěřitelnou produktivitu a ve 45. minutě propálil Štůralu střelou z plné jízdy Polcar. V kontrastu s jihlavskou potencí pak Meluzín ukázal dračí nemohoucnost a v nájezdu sám na Novotného přestřelil. Za okamžik na druhé straně byl faulován Čachotský, který se z nařízeného trestného střílení nemýlil - 0:5. Štůralu nahradil v bráně Boška, ale ani ten nezabránil další brance Jihlavy. Hodek zakončoval do prázdné branky a bylo to již hrozivých 0:6.

Až poté se prosadili Draci. Nejprve však Velecký v dalším samostatném nájezdu trefil jen tyč. To bylo již k vzteku, a tak se Šumperk spravedlivě konečně dočkal. Zásluhou Červenky a Sedláka nakonec Draci zkorigovali stav na přijatelnějších 2:6.

Nešťastný zápas, kdy soupeř ztrestal každou chybičku, zatímco sami nedali nic, musejí šumperští hokejisté hodit za hlavu. Na play-off ztrácí stále jen dva body, avšak situace za nimi se povážlivě vyrovnává a od baráže mají náskok jen 5 bodů. V dalších zápasech je proto třeba se dívat nahoru i pokorně za sebe.

Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava  2:6

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.12.2011 18:07
Titulek: Draci z papíru- kvalitní otop
Autor: makarov
107
To byla škola!! Dukla suveréně rozdrtila Draky. Šumperk nemá žádnou šanci. Žádná baráž, nic nebude, ani II. liga, po sezóně konec s hokejem
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).