Draci úspěšní v nájezdech

20. ledna 2010, 20:39, téma HOKEJ, Michal Šíma
Benátky nad Jizerou - Jestli letos šumperským hokejistům něco skutečně jde, pak to jsou samostatné nájezdy. Nejinak tomu bylo v Benátkách.
Těžký zápas měli na programu svěřenci trenéra Svatopluka Číhala ve středu v rámci 41. kola první ligy. Pro Draky je nyní totiž důležitý každé utkání a naštěstí, duel v Benátkách dopadl k radosti šumperských fandů.
Poslední nesestupující Chrudim však doma zvítězila nad Hradcem Králové a tudíž ztráta Draků zase o jeden bodík narostla. Ti mohli v Benátkách rovněž bodovat naplno, ale do kolen srazily hráče ve žlutém dvě obrovské hrubice obránců v závěru druhé třetiny, kdy zvláště Novotného namazání Pabiškovi bylo málo vídané. Benátky tak dvěma darovanými brankami otočili průběh utkání, nebot' Šumperk vedl po trefách Sedláka, Danečka a Švaňhala, kteří drželi prapor hostů za stavu 2:3.
Ve třetí třetině se však troška potřebného štěstí usmála i na Draky, jež i přes vyrovnaný průběh závěrečné dvacetiminutovky dokázali vyrovnat zásluhou Podešvy na 4:4. Následovala série šancí na obou stranách ke strhnutí vedení, ale jak Daneček v brance Šumperka tak benátecký Nedvídek podrželi své týmy a po bezbrankovém prodloužení následovala trestná střílení.
Ty jak už bylo řečeno jsou parádní disciplínou brankářů a střelců z podhúří Jeseníků. Lukáš Daneček za svá záda nepustil ani jeden kotouč, ikdyž v případě Vantuchovi střely mu pomohla horní tyčka. To před Nedvídkem byl úspěšný alespoň jeden ze tří zakončovatelů, konkrétně Martin Podešva. Ten svou umístěnou střelou vykouzlil Drakům druhý bod z tohoto vyrovnaného střetnutí.
Šumperk se tak vyrovnal s malým počtem hráčů na své soupisce, zejména v útočných řadách, v rámci možností velmi dobře. V jeho dresu se představila také nová posila, a to obránce Šafařík z Havířova.
Uvidíme jak si Draci povedou v sobotu na domácím ledě proti Berounu. Znovu půjde o velmi důležitý zápas a je třeba, aby naši hokejisté konečně zvítězili i v domácím prostředí. Pak by se vzhledem k předpokládané prohře Chrudimi v Chomutově dalo uvažovat o dalším kroku k záchraně.

HC Benátky nad Jizerou - Salith Šumperk  4:5 po sam. náj.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).