SPORT

Draci úspěšní v nájezdech

20. ledna 2010, 20:39, téma HOKEJ, Michal Šíma
Benátky nad Jizerou - Jestli letos šumperským hokejistům něco skutečně jde, pak to jsou samostatné nájezdy. Nejinak tomu bylo v Benátkách.
Těžký zápas měli na programu svěřenci trenéra Svatopluka Číhala ve středu v rámci 41. kola první ligy. Pro Draky je nyní totiž důležitý každé utkání a naštěstí, duel v Benátkách dopadl k radosti šumperských fandů. 
Poslední nesestupující Chrudim však doma zvítězila nad Hradcem Králové a tudíž ztráta Draků zase o jeden bodík narostla. Ti mohli v Benátkách rovněž bodovat naplno, ale do kolen srazily hráče ve žlutém dvě obrovské hrubice obránců v závěru druhé třetiny, kdy zvláště Novotného namazání Pabiškovi bylo málo vídané. Benátky tak dvěma darovanými brankami otočili průběh utkání, nebot' Šumperk vedl po trefách Sedláka, Danečka a Švaňhala, kteří drželi prapor hostů za stavu 2:3.
Ve třetí třetině se však troška potřebného štěstí usmála i na Draky, jež i přes vyrovnaný průběh závěrečné dvacetiminutovky dokázali vyrovnat zásluhou Podešvy na 4:4. Následovala série šancí na obou stranách ke strhnutí vedení, ale jak Daneček v brance Šumperka tak benátecký Nedvídek podrželi své týmy a po bezbrankovém prodloužení následovala trestná střílení.
Ty jak už bylo řečeno jsou parádní disciplínou brankářů a střelců z podhúří Jeseníků. Lukáš Daneček za svá záda nepustil ani jeden kotouč, ikdyž v případě Vantuchovi střely mu pomohla horní tyčka. To před Nedvídkem byl úspěšný alespoň jeden ze tří zakončovatelů, konkrétně Martin Podešva. Ten svou umístěnou střelou vykouzlil Drakům druhý bod z tohoto vyrovnaného střetnutí.
Šumperk se tak vyrovnal s malým počtem hráčů na své soupisce, zejména v útočných řadách, v rámci možností velmi dobře. V jeho dresu se představila také nová posila, a to obránce Šafařík z Havířova.
Uvidíme jak si Draci povedou v sobotu na domácím ledě proti Berounu. Znovu půjde o velmi důležitý zápas a je třeba, aby naši hokejisté konečně zvítězili i v domácím prostředí. Pak by se vzhledem k předpokládané prohře Chrudimi v Chomutově dalo uvažovat o dalším kroku k záchraně.


HC Benátky nad Jizerou - Salith Šumperk  4:5 po sam. náj.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).