SPORT

Draci uspěli i na Lapači

6. ledna 2009, 15:46, simi
Vsetín/Šumperk - Na slavný stadion, který pamatuje zlatou éru vsetínského hokeje, přijeli zakončit kalendářní rok 2008 šumperští hokejisté.
Nynější Vsetín má však se slavným týmem z devadesátých let společný snad jen ten stadion. Po hluboké finanční krizi a roku bez mužského hokeje dali hokejoví nadšenci na Valašsku dohromady znovu seniorský tým, který přihlásili do druhé ligy. Přes počáteční neotrkanost zejména mladých hráčů Vsetína se v poslední době žlutozelení posunuli k lepším výsledkům, a tak i ambiciozní Šumperk musel být na pozoru. Draci tento zápas rozhodně podcenit nemohli i vzhledem k faktu, že ze základní sestavy chyběli vinou zranění Rozum, Hulva, Brunec i kapitán Meluzín. Řada dalších hráčů hraje s nachlazením nebo žaludečními problémy.

Navzdory všemu se ale Drakům podařilo nedělní zápas zvládnout na jedničku. Ve skvělé, na druhou ligu nevídané, atmosféře, kterou vytvořilo dva a půl tisíce diváků (z toho 200 ze Šumperka), podali vyzrálý výkon a získali tak cenné tři body. Hosté ze Šumperka tahali celý zápas za delší konec. Nejprve v 10. minutě otevřel skore zápasu Vymazal, ale hosté zanedlouho kontrovali. V přesilové hře se trefil Zavrtálek. Druhou trefu hostů více méně zavinil obránce Vsetína, který doslova namazal juniorovi Peškovi, který posunul puk Žálčíkovi a vycházející hvězdička šumperského hokeje již bez problémů překonala Plška. Ve 32. minutě bylo znovu vyrovnáno. Po faulu na ujíždějícího Mikeše bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si Podešva poradil na výbornou a pěknou kličkou nedal Maláčovi šanci - 2:2. Ještě do konce druhé třetiny se však Drakům podařilo znovu posunout ukazatel stavu ve svůj prospěch. Drábek v 38. minutě po jednom ze šumperských protiútoků zamířil přesně mezi Plškovi betony a naposledy strhl vedení na šumperskou stranu, které ještě pojistil na začátku závěrečné třetiny Fisher. Draci tak porazili Vsetín 4:2.
 

Valašský Hokejový Klub Vsetín - Salith Šumperk  2:4 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).