SPORT

Draci upláchli hrobníkovi, hokejové světlo na konci tunelu spatřili třicet vteřin před zápasovou smrtíVIDEO

29. října 2014, 14:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Draci upláchli hrobníkovi, hokejové světlo na konci tunelu spatřili třicet vteřin před zápasovou smrtí Šumperk - Ještě na startu poslední minuty základní hrací doby leželi připoutaní na pomyslné smrtelné posteli a světlo na konci zápasového tunelu vyhlíželi marně. Hokejisty Šumperka v třaskavém pondělním derby spasily až prostějovské prohřešky proti pravidlům v úplném závěru utkání. Nejenže při početních výhodách vyrovnali, ale nakonec dokázali strhnout vítězství na svoji stranu.

 18. kolo
SALITH ŠUMPERK – JESTŘÁBI PROSTĚJOV 5:4 po prodloužení (1:2, 1:0, 2:2 – 1:0)O nesmlouvavé bitvě na moravském poli se bude ještě dlouho povídat. Na zaplněném stadiónu ji provázela bouřlivá atmosféra, která překračovala rámec první ligy. Raritou maximálně vyhecovaného střetnutí byl fakt, že žádný z devíti gólů nepadl při hře pět na pět. Houpačkové skóre se šestkrát měnilo v přesilových hrách, hned dvakrát pak zásluhou trestných stříleních. Domácí Brunec vypiloval do dokonalosti stažení puku do forhendové strany, hostující Meidl uspěl s jednoduchým provedením mezi betony. Prostějov poprvé inkasoval už ve 2. minutě, kdy mu ve vlastním oslabení ujela dobře hrající dvojice Karel Plášek – Tomáš Brunec. Způsob, jakým vyřešila přečíslení dvou na jednoho, byl ukázkový.
Šumperku za nepříznivého stavu 3:4 svitla poslední naděje minutu a půl před koncem. Obránce Roupec zalehl u mantinelu puk, podle hlavního rozhodčího zdržoval a po předchozím přísném potrestání gólmana Šimbocha daroval soupeři převahu dvou mužů. Draci výhodného rozložení sil využili k tomu, aby v čase 59:30 upláchli hrobníkovi z lopaty. V poslední době velmi oblíbenou cílenou přihrávku obránce Sedláka k pravé tyči ztečoval za brankovou čáru Daniel Vrdlovec.
Hosté finálový úsek dobře rozehraného duelu nezvládli. Těsně před prodloužením si počínal nedovoleně i dlouhán Meidl a smutní Hanáci si odvezli jen bod. O ten bonusový je připravila parádní souhra mezi tvůrcem Moskalem a ve volném prostoru operujícím Alešem Staňkem.
„Jsme telata. Zase jsme hazardovali se svým osudem hroznou nedisciplinovaností. Mohli jsme jít do trháku 2:0, místo toho se do desáté minuty necháme snad osmkrát vyloučit. A většinou naprosto školácky. Mančaft to samozřejmě poznamená,“ zlobil se trenér Draků Radek Kučera. „Připravovali jsme se na to, že půjde o derby, které je úplně jinou záležitostí než běžný zápas. Sami jsme si ho komplikovali sérií zbytečných faulů. Hráči za to dostali v kabině kapky, musíme se nečisté hry vyvarovat. Vždyť není možné, abychom hráli pořád v oslabení,“ lomcoval rukama Kučera a pokračoval: „Prostějov byl u nás hodně produktivní, na co sáhl, to proměnil. Kdybychom byli aktivnější, jsem přesvědčený o tom, že by nás fauloval ještě častěji. Bohužel nám kromě lepšího vstupu do zápasu chyběl po většinu času i kvalitnější pohyb. Jako bychom se odráželi z jedné nohy.“

BRANKY

2. Plášek (Brunec) – 1:0, 3. Kajaba – 1:1, 6. Kolibár – 1:2, 34. Brunec (TS) – 2:2, 48. Jedlička – 2:3, 49. Velecký (Berger, Haas) – 3:3, 51. Meidl (TS) – 3:4, 60. Vrdlovec (Sedlák, Moskal) – 4:4, 61. Staněk (Moskal, Sedlák) – 5:4. Rozhodčí Jeřábek, vyloučení 8:11, využití 3:3, v oslabení 1:0, střely na bránu 33:29, 1712 platících diváků.

SALITH ŠUMPERK

Koutský 5 – Holík 5, Drtil 6, Gewiese 5, Sedlák 5,5, Slavík 5,5, Novotný 5, Starý 5 – Haas 5, Berger 6, Velecký 6 – Staněk 6, Moskal 6, L. Žálčík 6 – Brunec 7, Plášek 7,5, Vrdlovec 6 – Vávra 5, Půhoný 5.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.


Foto: Petr Fišer

Hlavní rozhodčí Jeřábek rozdal devatenáct dvouminutových trestů, jednou vylučoval do konce utkání a navrch nařídil dvě trestná střílení.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.