Draci upláchli hrobníkovi, hokejové světlo na konci tunelu spatřili třicet vteřin před zápasovou smrtíVIDEO

29. října 2014, 14:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Draci upláchli hrobníkovi, hokejové světlo na konci tunelu spatřili třicet vteřin před zápasovou smrtí Šumperk - Ještě na startu poslední minuty základní hrací doby leželi připoutaní na pomyslné smrtelné posteli a světlo na konci zápasového tunelu vyhlíželi marně. Hokejisty Šumperka v třaskavém pondělním derby spasily až prostějovské prohřešky proti pravidlům v úplném závěru utkání. Nejenže při početních výhodách vyrovnali, ale nakonec dokázali strhnout vítězství na svoji stranu.

18. kolo
SALITH ŠUMPERK – JESTŘÁBI PROSTĚJOV 5:4 po prodloužení (1:2, 1:0, 2:2 – 1:0)

O nesmlouvavé bitvě na moravském poli se bude ještě dlouho povídat. Na zaplněném stadiónu ji provázela bouřlivá atmosféra, která překračovala rámec první ligy. Raritou maximálně vyhecovaného střetnutí byl fakt, že žádný z devíti gólů nepadl při hře pět na pět. Houpačkové skóre se šestkrát měnilo v přesilových hrách, hned dvakrát pak zásluhou trestných stříleních. Domácí Brunec vypiloval do dokonalosti stažení puku do forhendové strany, hostující Meidl uspěl s jednoduchým provedením mezi betony. Prostějov poprvé inkasoval už ve 2. minutě, kdy mu ve vlastním oslabení ujela dobře hrající dvojice Karel Plášek – Tomáš Brunec. Způsob, jakým vyřešila přečíslení dvou na jednoho, byl ukázkový.
Šumperku za nepříznivého stavu 3:4 svitla poslední naděje minutu a půl před koncem. Obránce Roupec zalehl u mantinelu puk, podle hlavního rozhodčího zdržoval a po předchozím přísném potrestání gólmana Šimbocha daroval soupeři převahu dvou mužů. Draci výhodného rozložení sil využili k tomu, aby v čase 59:30 upláchli hrobníkovi z lopaty. V poslední době velmi oblíbenou cílenou přihrávku obránce Sedláka k pravé tyči ztečoval za brankovou čáru Daniel Vrdlovec.
Hosté finálový úsek dobře rozehraného duelu nezvládli. Těsně před prodloužením si počínal nedovoleně i dlouhán Meidl a smutní Hanáci si odvezli jen bod. O ten bonusový je připravila parádní souhra mezi tvůrcem Moskalem a ve volném prostoru operujícím Alešem Staňkem.
„Jsme telata. Zase jsme hazardovali se svým osudem hroznou nedisciplinovaností. Mohli jsme jít do trháku 2:0, místo toho se do desáté minuty necháme snad osmkrát vyloučit. A většinou naprosto školácky. Mančaft to samozřejmě poznamená,“ zlobil se trenér Draků Radek Kučera. „Připravovali jsme se na to, že půjde o derby, které je úplně jinou záležitostí než běžný zápas. Sami jsme si ho komplikovali sérií zbytečných faulů. Hráči za to dostali v kabině kapky, musíme se nečisté hry vyvarovat. Vždyť není možné, abychom hráli pořád v oslabení,“ lomcoval rukama Kučera a pokračoval: „Prostějov byl u nás hodně produktivní, na co sáhl, to proměnil. Kdybychom byli aktivnější, jsem přesvědčený o tom, že by nás fauloval ještě častěji. Bohužel nám kromě lepšího vstupu do zápasu chyběl po většinu času i kvalitnější pohyb. Jako bychom se odráželi z jedné nohy.“

BRANKY

2. Plášek (Brunec) – 1:0, 3. Kajaba – 1:1, 6. Kolibár – 1:2, 34. Brunec (TS) – 2:2, 48. Jedlička – 2:3, 49. Velecký (Berger, Haas) – 3:3, 51. Meidl (TS) – 3:4, 60. Vrdlovec (Sedlák, Moskal) – 4:4, 61. Staněk (Moskal, Sedlák) – 5:4. Rozhodčí Jeřábek, vyloučení 8:11, využití 3:3, v oslabení 1:0, střely na bránu 33:29, 1712 platících diváků.

SALITH ŠUMPERK

Koutský 5 – Holík 5, Drtil 6, Gewiese 5, Sedlák 5,5, Slavík 5,5, Novotný 5, Starý 5 – Haas 5, Berger 6, Velecký 6 – Staněk 6, Moskal 6, L. Žálčík 6 – Brunec 7, Plášek 7,5, Vrdlovec 6 – Vávra 5, Půhoný 5.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.

Hlavní rozhodčí Jeřábek rozdal devatenáct dvouminutových trestů, jednou vylučoval do konce utkání a navrch nařídil dvě trestná střílení.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).