Draci udolali Třebíč a jsou znovu osmí

17. prosince 2011, 20:08, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Velice důležité utkání nakonec šumperští hokejisté dotáhli do vítězného konce.
 Před zápasem byl totiž rozdíl mezi předposlední Třebíčí a desátými Draky jen čtyři body. Hrálo se tedy o hodně a na hokejky domácích se od začátku do konce lepila nervozita.

Rozpačitě sehraná první přesilovka předznamenala trápení, které vyústilo ve vedoucí gól hostů. Dočekal se protáhl kolem beků ve žlutém a šikovně mezi betony překonal Štůralu - 1:0. Naštěstí Horácká Slavia se z vedení neradovala dlouho. V 7. minutě našel Plášek před brankou Meluzína, který pohotově vyrovnal střelou do horní poloviny branky. O tři minuty později navíc Mičulka s Červenkou uvolnili zapomenutého Haase v mezikruží a ten nekompromisní ranou propálil Hrubce a otočil vývoj utkání.
Druhá třetina je poslední dobou nejslabší částí zápasu v podání Draků. Tentokrát tomu po herní stránce nebylo jinak, ale Šumperk druhou periodu paradoxně vyhrál. Trefil se totiž Vrdlovec, který se vytočil zpoza branky a zasunul kotouč za Hrubce. Předtím však Štůrala musel držet fantastickými zákroky těsné vedení. Dočekal po svém sólu netrefil prázdnou branku a dlouhá dvojnásobná přesilovka Třebíče zůstala nevyužita jen díky neskutečnému štěstí a obětavému výkonu domácích.

Dvoubrankové vedení však šumperské hráče neuklidnilo ani ve třetí třetině. Ve 45. minutě prošel domácí obranou jako nůž máslem Havlíček, vykoupal i Štůralu a bylo to znovu jen o gól. Draci poté však bránili velice zodpovědně, a co prošlo, to chytil skvělý Štůrala. V závěru ještě pojistil vítězství Marek Haas prakticky ze stejné pozice jako v první části, tentokrát však po pasu od Veleckého.

Šumperk tak zaznamenal třetí spíše ubojované domácí vítězství v řadě. Nicméně hraje se na body a Draci jsou na tom opět velice dobře. Potvrdit osmou pozici a zároveň zvýšit náskok na záchranu mohou svěřenci Radka Kučery v posledním předvánočním duelu, který sehrají v Hradci Králové.

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  4:2

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).