SPORT

Draci udolali Třebíč a jsou znovu osmí

17. prosince 2011, 20:08, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Velice důležité utkání nakonec šumperští hokejisté dotáhli do vítězného konce.
 Před zápasem byl totiž rozdíl mezi předposlední Třebíčí a desátými Draky jen čtyři body. Hrálo se tedy o hodně a na hokejky domácích se od začátku do konce lepila nervozita.

Rozpačitě sehraná první přesilovka předznamenala trápení, které vyústilo ve vedoucí gól hostů. Dočekal se protáhl kolem beků ve žlutém a šikovně mezi betony překonal Štůralu - 1:0. Naštěstí Horácká Slavia se z vedení neradovala dlouho. V 7. minutě našel Plášek před brankou Meluzína, který pohotově vyrovnal střelou do horní poloviny branky. O tři minuty později navíc Mičulka s Červenkou uvolnili zapomenutého Haase v mezikruží a ten nekompromisní ranou propálil Hrubce a otočil vývoj utkání.
Druhá třetina je poslední dobou nejslabší částí zápasu v podání Draků. Tentokrát tomu po herní stránce nebylo jinak, ale Šumperk druhou periodu paradoxně vyhrál. Trefil se totiž Vrdlovec, který se vytočil zpoza branky a zasunul kotouč za Hrubce. Předtím však Štůrala musel držet fantastickými zákroky těsné vedení. Dočekal po svém sólu netrefil prázdnou branku a dlouhá dvojnásobná přesilovka Třebíče zůstala nevyužita jen díky neskutečnému štěstí a obětavému výkonu domácích.

Dvoubrankové vedení však šumperské hráče neuklidnilo ani ve třetí třetině. Ve 45. minutě prošel domácí obranou jako nůž máslem Havlíček, vykoupal i Štůralu a bylo to znovu jen o gól. Draci poté však bránili velice zodpovědně, a co prošlo, to chytil skvělý Štůrala. V závěru ještě pojistil vítězství Marek Haas prakticky ze stejné pozice jako v první části, tentokrát však po pasu od Veleckého.

Šumperk tak zaznamenal třetí spíše ubojované domácí vítězství v řadě. Nicméně hraje se na body a Draci jsou na tom opět velice dobře. Potvrdit osmou pozici a zároveň zvýšit náskok na záchranu mohou svěřenci Radka Kučery v posledním předvánočním duelu, který sehrají v Hradci Králové.

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.