SPORT

Dračí tvrz v základní části nedobyta

12. února 2011, 20:24, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk -Již jen z povinnosti a s řadou dorostenců v sestavě vyrukovali šumperští hokejisté na Nový Jičín.
 O všem již bylo rozhodnuto dříve, a tak nedělní utkání posloužilo jako lehký trénink před dlouho očekávanými vyřazovacími boji.

Podobným způsobem k tomuto duelu přistoupili i oba účastníci. Na ledové ploše se druholigový hokej objevoval jen místy, spíše se oba kádry šetřily a vyvarovaly se zranění. 

Šumperk však přece jen vstoupil do utkání lépe a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Holíkovu střelu dorazil do prázdné branky Červenka - 1:0. Po vlažnějším intermezzu si sjel od modré čáry Sedlák, převzal krásnou přihrávku od Vrdlovce a propálil Šrámka. 

Ke škodě Draků dokázal Jičín snížit zásluhou nemastné neslané střely Horáka a tečujícího Macháčka. V posledních vteřinách nedokázal kotouč do Šrámkovy sítě dotlačit Velecký, což možná odstartovalo trápení domácích ve druhé třetině. 

V té Gedos vyrovnal díky důrazu Pavlačky, jenž ukázal dorostenci Feledíkovi, co je to seniorský hokej, a propasíroval puk za Štůralu.

Publikum se však po většinu času ve druhé a třetí třetině nudilo. Čas od času se do větších či menších šancí dostávali hlavně domácí, ale Šrámek chytal výborně. O osudu utkání rozhodl až v 54. minutě svým druhým gólem Sedlák, prakticky totožným s jeho první akcí.
Vedení 3:2 již Šumperk udržel, avšak to již Opavu, čtvrtfinálového soupeře Draků, zajímat nebude. Play-off je totiž jiná soutěž a Draci ji zahájí v úterý domácím zápasem se Slezanem.


Salith Šumperk - TJ Gedos Nový Jičín  3:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.