SPORT

Draci splnili povinnost

18. listopadu 2008, 19:21, simi
Draci splnili povinnost Šumperk - Nic jiného než tři body za vítězství neočekávali fanoušci šumperských hokejistů v 17. kole, kdy se na našem zimním stadionu představil tým Pelhřimova.
Minulé vzájemné měření sil vyšlo lépe Drakům, kteří vyhráli na ledě aktuálně 13. týmu druholigové tabulky 3:1. Také dnes byla výhra nad Pelhřimovem pro svěřence trenéra Režnara takřka povinností, jenž sice byla splněna, ale hrou domácí miláčci rozhodně neoslnili.První třetina se sice hrála v režii Draků, avšak ti drtivou střeleckou převahu nedokázali přetavit ve vedoucí branku, a tak se úvodní část hry obešla bez branek.

Lépe to nevypadalo ani ve třetině druhé. V ospalém tempu pokračující ofenzivní snahy Šumperka a dobře organizovaná obranná hra Pelhřimova způsobily, že k vidění byl spíše hokej jako vystřižený z poctivého a nefalšovaného krajského přeboru. Ve 23. minutě si však zavařili sami pelhřimovští hokejisté. Spudil fauloval Osinu téměř kriminálním úderem do oblasti hlavy a následně se poroučel do sprchy s trestem do konce utkání. V následné přesilovce se konečně dokázali šumperští hokejisté prosadit. Po nevydařených dvou minutách zatáhl puk do útočného pásma Drábek a v tandemu nabil Blanárovi a slovenský bek ve službách Draků málem protrhl síť pelhřimovské branky. Dot eď skvělý Jirkův v brance hostů neměl sebemenší šanci.

To byla ovšem jen krátká etuda a vytržení z celkově mdlého dojmu z utkání. Patrně v nejnudnější části zápasu, v 34. minutě, kdy i domácí fanoušci byli chvilku potichu, vstřelili Draci druhý gól. Už už to vypadalo, že domácí forvardi znovu rozjedou úmorný boj v rozích pásma hostů, avšak vtipná přihrávka Sedláka na Brunce, který se z první nemýlil, znamenala dvoubrankové vedení.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupil konečně odvážněji Pelhřimov a Maláč musel několikrát zasahovat. V tom zapnuli vyšší stupeň bojovnosti i Draci, protože případné snížení by mohlo znamenat komplikace. Srdnatě se vrhnul do střely Vymazal a poté dvakrát Duba. První jmenovaný tuto obětavost odnesl zraněním a utkání nakonec nedohrál, ale Duba právě svým zblokováním střely vyslal do úniku Hulvu, který vykoupal hostujícího brankáře a definitivně potvrdil vítězství Šumperka. Pelhřimov se sice dočkal čestného úspěchu, ale trefa Tecla Draky nerozhodila, a ti tak dokráčeli k výhře 3:1.


Salith Šumperk - HC Spartak Pelhřimov  3:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.