Draci splnili povinnost

18. listopadu 2008, 19:21, simi
Draci splnili povinnost Šumperk - Nic jiného než tři body za vítězství neočekávali fanoušci šumperských hokejistů v 17. kole, kdy se na našem zimním stadionu představil tým Pelhřimova.
Minulé vzájemné měření sil vyšlo lépe Drakům, kteří vyhráli na ledě aktuálně 13. týmu druholigové tabulky 3:1. Také dnes byla výhra nad Pelhřimovem pro svěřence trenéra Režnara takřka povinností, jenž sice byla splněna, ale hrou domácí miláčci rozhodně neoslnili.První třetina se sice hrála v režii Draků, avšak ti drtivou střeleckou převahu nedokázali přetavit ve vedoucí branku, a tak se úvodní část hry obešla bez branek.

Lépe to nevypadalo ani ve třetině druhé. V ospalém tempu pokračující ofenzivní snahy Šumperka a dobře organizovaná obranná hra Pelhřimova způsobily, že k vidění byl spíše hokej jako vystřižený z poctivého a nefalšovaného krajského přeboru. Ve 23. minutě si však zavařili sami pelhřimovští hokejisté. Spudil fauloval Osinu téměř kriminálním úderem do oblasti hlavy a následně se poroučel do sprchy s trestem do konce utkání. V následné přesilovce se konečně dokázali šumperští hokejisté prosadit. Po nevydařených dvou minutách zatáhl puk do útočného pásma Drábek a v tandemu nabil Blanárovi a slovenský bek ve službách Draků málem protrhl síť pelhřimovské branky. Dot eď skvělý Jirkův v brance hostů neměl sebemenší šanci.

To byla ovšem jen krátká etuda a vytržení z celkově mdlého dojmu z utkání. Patrně v nejnudnější části zápasu, v 34. minutě, kdy i domácí fanoušci byli chvilku potichu, vstřelili Draci druhý gól. Už už to vypadalo, že domácí forvardi znovu rozjedou úmorný boj v rozích pásma hostů, avšak vtipná přihrávka Sedláka na Brunce, který se z první nemýlil, znamenala dvoubrankové vedení.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupil konečně odvážněji Pelhřimov a Maláč musel několikrát zasahovat. V tom zapnuli vyšší stupeň bojovnosti i Draci, protože případné snížení by mohlo znamenat komplikace. Srdnatě se vrhnul do střely Vymazal a poté dvakrát Duba. První jmenovaný tuto obětavost odnesl zraněním a utkání nakonec nedohrál, ale Duba právě svým zblokováním střely vyslal do úniku Hulvu, který vykoupal hostujícího brankáře a definitivně potvrdil vítězství Šumperka. Pelhřimov se sice dočkal čestného úspěchu, ale trefa Tecla Draky nerozhodila, a ti tak dokráčeli k výhře 3:1.

Salith Šumperk - HC Spartak Pelhřimov  3:1