SPORT

Draci skolili nepříjemný Přerov

6. ledna 2009, 15:46, simi
Draci skolili nepříjemný Přerov Šumperk/Přerov - Po dvou prohrách přivítali šumperští hokejisté v pikantním duelu na svém ledě přerovské Zubry. Mezi fanoušky obou celků panuje čistá nenávist, a tak při utkání panovala zvýšená bezpečnostní opatření.
Od počátku utkání se hrál rychlý hokej, kterému ale chybělo koření v podobě šancí. O gólech se v prvních minutách nedalo mluvit. Šumperský Maláč ani Krejčí v brance hostů příliš práce neměli a k vidění byl spíše boj o střední pásmo. Přerov se ukázal jako tradičně nepříjemný a dobře bruslící soupeř s řadou mladých hráčů, kteří okukují vyšší soutěže. Naštěstí šumperská obrana odehrála jeden ze svých nejlepších letošních zápasů.

Jako první se ve 14. minutě brankově prosadili domácí a nutno dodat, že tento úspěch se dal považovat za klíčový. Tvrdá rána Holíka v přesilovce donutila Krejčího k vyražení puku přímo na hůl Meluzína a velezkušený kapitán domácích neváhal a uklidil jej do sítě - 1:0. O minutu později se tentokrát při dvojnásobné převaze prosadil sám Holík. Obávanému střelci na modré narazil Osina a Aleš Holík nechytatelnou dělovkou málem protrhl síť za zády Krejčího. Po první třetině tak vedli Draci 2:0.

Prostřední část hry měli navrch domácí, kteří hru kontrolovali, avšak výraznější tlak si nevytvořili. Až ve 28. minutě se odražený kotouč dostal k Dubovi a tento večer výborně hrající šumperský bojovník pohotovou dorážkou zvýšil na 3:0. Bohužel druhá třetina se nesla také v duchu alkoholem posilněných "intelektuálů" ve fanouškovském sektoru hostů, kteří rušili průběh zápasu pokusy o napadení policistů či šumperských diváků, po případě vhozenými předměty na ledovou plochu adresovanými sudímu Mrkvovi.

Závěrečná dvaceti minutovka přinesla nejprve krkolomné snížení exšumperského Kočary a poté vcelku nudnou hru, kdy Šumperk hrál vyloženě jen to, co potřeboval, a Přerov se na nějaké drama absolutně nezmohl. Krejčího navíc vystrašil svou ranou do tyče Duba a vůbec Zubři nepůsobili tak, že chtějí utkání zvrátit. Minutu před koncem navíc ujeli Osina s Novosadem, při čemž první jmenovaný předložil domácímu bavičovi a Zdeněk Novosad tak zpečetil skore zápasu na 4:1.
 

Salith Šumperk - HC Zubr Přerov  4:1 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.