SPORT

Draci si zahrají finále

26. února 2011, 01:43, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Svěřenci trenéra Radka Kučery zvládli rozhodující zápas s Novým Jičínem a postupují do finálové série druhé ligy.
 Nový Jičín již viditelně unavený, leč urputně bojující nebyl ani ve třetím utkání lehkým soupeřem. Hosté vyrukovali na Draky s očekávanou vyčkávací taktikou a pečlivě rozestavěnou obrannou linií na modré čáře. K tomu všemu přidal Gedos také někdy až přílišnou agresivitu a o emoce tím pádem nebyla nouze.
Opět skvěle chytajícího Šrámka však tentokrát překonal již ve 4. minutě dělovkou od modré čáry Sedlák - 1:0. Nervózní dvacetiminutovku pak naštěstí pro domácí uzavřel druhým gólem Ambruz, jenž prokázal velký důraz před brankou. 
Tato trefa přinesla trochu klidu na šumperské hokejky. Trvalo to však notnou chvíli, než bylo o výsledku rozhodnuto definitivně. Ve 33. minutě obkroužil hostující klec Tesařík a zvýšil na 3:0. Šumperk však měl rovněž velkou oporu v brance. Štůrala udržel čisté konto a stal se tak jedním z hlavních hrdinů duelu.
Dalším byl Daniel Vrdlovec. Střelec čtvrté domácí branky a ještě před pár týdny hráč Nového Jičína poslal svůj mateřský klub do kolen. V závěru ještě pečetil jasnou výhru Draků Červenka rychlou střelou z první a zaokrouhlil tak skóre na pěkných 5:0.
Čas na radost z vítězství však Draci mít příliš nebudou. Již v neděli totiž začínají na domácím ledě finálovou sérii, která se již hraje na tři vítězné zápasy. Soupeřem bude Orlová.

Salith Šumperk - Gedos Nový Jičín  5:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).