SPORT

Draci si zahrají finále

26. února 2011, 01:43, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Svěřenci trenéra Radka Kučery zvládli rozhodující zápas s Novým Jičínem a postupují do finálové série druhé ligy.
 Nový Jičín již viditelně unavený, leč urputně bojující nebyl ani ve třetím utkání lehkým soupeřem. Hosté vyrukovali na Draky s očekávanou vyčkávací taktikou a pečlivě rozestavěnou obrannou linií na modré čáře. K tomu všemu přidal Gedos také někdy až přílišnou agresivitu a o emoce tím pádem nebyla nouze.
Opět skvěle chytajícího Šrámka však tentokrát překonal již ve 4. minutě dělovkou od modré čáry Sedlák - 1:0. Nervózní dvacetiminutovku pak naštěstí pro domácí uzavřel druhým gólem Ambruz, jenž prokázal velký důraz před brankou. 
Tato trefa přinesla trochu klidu na šumperské hokejky. Trvalo to však notnou chvíli, než bylo o výsledku rozhodnuto definitivně. Ve 33. minutě obkroužil hostující klec Tesařík a zvýšil na 3:0. Šumperk však měl rovněž velkou oporu v brance. Štůrala udržel čisté konto a stal se tak jedním z hlavních hrdinů duelu.
Dalším byl Daniel Vrdlovec. Střelec čtvrté domácí branky a ještě před pár týdny hráč Nového Jičína poslal svůj mateřský klub do kolen. V závěru ještě pečetil jasnou výhru Draků Červenka rychlou střelou z první a zaokrouhlil tak skóre na pěkných 5:0.
Čas na radost z vítězství však Draci mít příliš nebudou. Již v neděli totiž začínají na domácím ledě finálovou sérii, která se již hraje na tři vítězné zápasy. Soupeřem bude Orlová.

Salith Šumperk - Gedos Nový Jičín  5:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.