SPORT

Draci si na úvod přivezli debakl z Havlíčkova Brodu

14. září 2011, 20:20, téma HOKEJ, Michal Šíma
Havlíčkův Brod - Šumperští hokejisté vstoupili velmi nepovedeně do letošního ročníku první ligy.
 Nováček soutěže se připojil k pietnímu aktu v Havlíčkově Brodě, rodišti tragicky zesnulého Josefa Vašíčka. Celý stadion v černém a úvodní vzpomínková akce jen dokreslovaly pochmurnou atmosféru.
Svěřenci Radka Kučery vstoupili do utkání špatně. Úvodní tlak Rebelů, kteří Draky přebruslovali a byli i silnější v soubojích, z čehož pramenily úvodní dvě trefy domácích.

Nejprve se ve 4. minutě nejlépe zorientoval před Štůralou Kostourek a o minutu později se prosadil střelou z mezikruží ofenzivní obránce Brodu Koma. V dalším průběhu třetiny se hrál rychlý hokej a více ze hry měli znovu domácí, kteří jen díky skvělému Štůralovi nepřidali další góly. Občasné zazlobení Šumperka mělo zpravidla jepičí život.

Ve druhé části se obraz hry trochu vyrovnal a také Draci dokázali zaměstnávat Nerudu v brance Havlíčkova Brodu. Vždy, když se však již zdálo, že se hosté prosadí i brankově, domácí zmrazili jejich snahu pukem ve Štůralově síti. Ve 25. minutě byl autorem trefy na 3:0 Knotek, stejně jako v poslední minutě druhé části, čímž definitivně utnul naděje Šumperka na eventuální zdramatizování zápasu.
Ve třetí třetině již Šumperk rezignoval a inkasoval další tři góly. Nutno však dodat, že výsledek 7:0 je pro Draky velmi krutý. Doufejme, že tato tvrdá lekce hned na úvod bude nakonec pozitivním impulsem pro Šumpeřany a v domácím utkání s Jihlavou bude k vidění jiné mužstvo a především jiný výsledek.

HC Rebel Havlíčkův Brod - Salith Šumperk  7:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.9.2011 21:18
Titulek: Bez titulku
Autor: abcd
29
Co má být to "pro Šumpeřany"? To jste slyšel nebo viděl kde?!
Reagovat
Datum: 15.9.2011 06:47
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Tomáš
121
Gramaticky je to správně (Brňané v Brně, Lucemburčané v Lucemburku, seveřané ze severu...), ale pro Šumperáka těžko stravitelné. Sám nejsem výjimka a taky preferuji Šumperáky.
Ostatně po všech těch letech si ještě pořád marně zvykám na "Česko"
Reagovat
Datum: 16.9.2011 09:16
Titulek: Bez titulku
Autor: Kakamil
33
Ale nevidím zde nějakou "reklamu" na sobotní "dvoj-zápas".....za 70Kč.To je výsměch pro 1.ligu.
Reagovat
Datum: 17.9.2011 14:58
Titulek: hokej je tvrdá hra
Autor: Jon
79
Nerad bych se zapojoval lingvistických poutek. Šumperk dostal na zadeček, což není nic nového. Znamená to, že sestoupí a příští ročník budou opět hrát pralesní soutěž, mimochodem, nejnižší u nás. Budou se plácat ve II. lize, kam ostatně patří. Hokej, nejdražší, nejnákladnější sport na světě, několika milióny ročně dotován našim městem. Ptám se, proč?
Kolektivy hrající nejvyšší soutěže, třeba futsalisté, házenkáři si mohou nechat o nějakých dotacích zdát. Pro ně jsou připraveny jen drobky.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.