SPORT

Draci sfoukli Orlovou

31. října 2010, 23:08, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Souboj asi dvou největších aspirantů na postup do vyšší soutěže se odehrál v neděli na šumperském zimním stadionu.
 Orlová, které nový investor zajistil velké finanční prostředky, se však neprobrala z tvrdého čtvrtečního direktu od Havířova a v podhúří Jeseníků předvedla bezkrevný výkon, jehož výsledkem nemohlo výt nic jiného než hladká porážka.
Draci totiž až na tradiční úvodní zaváhání, kdy však Štůrala zůstal nepřekonán, ovládli úvod a tím vlastně i celé utkání. Šumperský rodák Šafránek v brance Orlové se měl co otáčet zejména při šancích Fischera a Brunce, kteří selhali prakticky před prázdnou brankou. Sám jel na Šafránka i Meluzín, ale ani on skóre neotevřel. Učinil tak až v 11. minutě Tomáš Sedlák, jenž zužitkoval krásnou příhru do druhé vlny od Ambruze - 1:0. Hosté se až na výjimky ke Štůralovi nedostávali, a tak měli Draci dost prostoru pro vlastní ofenzivní manévry. Jeden z nich dokázal přetavit v druhý gól Novosad. Šumperský šprýmař překonal Šafránka krkolomným způsobem zpoza branky - 2:0.
Tento gól znamenal přestávkové střídání brankářů na straně Orlové, jejíž svatyni od druhé části střežil Gleich. Krátkodobé vzepětí sil pak ukázali i hráči v poli a Flašar, syn trenéra Plus Oilu, snížil rychlou střelou švihem od modré čáry.
To však bylo ze strany hostů vše. Na rozdíl dvou gólů vrátil stav utkání svou druhou trefou Sedlák, který si sám dorazil svůj pokus - 3:1. 
Poklidný zápas dospěl do třetí třetiny. Tempo i nasazení nenapovídaly tomu, že spolu hrají týmy ze špice tabulky, naopak snaha Orlové o dramatizaci utkání přicházela vniveč díky tentokrát velmi pozorné obraně Šumperka. O třech bodech pro Draky pak definitivně rozhodl mladý Skoumal dorážkou Novotného střely. Tento junior se zapsal poprvé v životě mezi střelce v dospělém hokeji a dokázal tak nahradit Meluzína, jenž pro potíže se zády z utkání odstoupil.
Poslední hřebíček do orlovské rakve zatloukl Novosad po fatální hrubce rozehrávajícího brankáře Gleicha.
Šumperk tak porazil ambiciózní Orlovou 5:1  a stále vévodí s náskokem druholigové tabulce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.