SPORT

Draci sfoukli Orlovou

31. října 2010, 23:08, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Souboj asi dvou největších aspirantů na postup do vyšší soutěže se odehrál v neděli na šumperském zimním stadionu.
 Orlová, které nový investor zajistil velké finanční prostředky, se však neprobrala z tvrdého čtvrtečního direktu od Havířova a v podhúří Jeseníků předvedla bezkrevný výkon, jehož výsledkem nemohlo výt nic jiného než hladká porážka.
Draci totiž až na tradiční úvodní zaváhání, kdy však Štůrala zůstal nepřekonán, ovládli úvod a tím vlastně i celé utkání. Šumperský rodák Šafránek v brance Orlové se měl co otáčet zejména při šancích Fischera a Brunce, kteří selhali prakticky před prázdnou brankou. Sám jel na Šafránka i Meluzín, ale ani on skóre neotevřel. Učinil tak až v 11. minutě Tomáš Sedlák, jenž zužitkoval krásnou příhru do druhé vlny od Ambruze - 1:0. Hosté se až na výjimky ke Štůralovi nedostávali, a tak měli Draci dost prostoru pro vlastní ofenzivní manévry. Jeden z nich dokázal přetavit v druhý gól Novosad. Šumperský šprýmař překonal Šafránka krkolomným způsobem zpoza branky - 2:0.
Tento gól znamenal přestávkové střídání brankářů na straně Orlové, jejíž svatyni od druhé části střežil Gleich. Krátkodobé vzepětí sil pak ukázali i hráči v poli a Flašar, syn trenéra Plus Oilu, snížil rychlou střelou švihem od modré čáry.
To však bylo ze strany hostů vše. Na rozdíl dvou gólů vrátil stav utkání svou druhou trefou Sedlák, který si sám dorazil svůj pokus - 3:1. 
Poklidný zápas dospěl do třetí třetiny. Tempo i nasazení nenapovídaly tomu, že spolu hrají týmy ze špice tabulky, naopak snaha Orlové o dramatizaci utkání přicházela vniveč díky tentokrát velmi pozorné obraně Šumperka. O třech bodech pro Draky pak definitivně rozhodl mladý Skoumal dorážkou Novotného střely. Tento junior se zapsal poprvé v životě mezi střelce v dospělém hokeji a dokázal tak nahradit Meluzína, jenž pro potíže se zády z utkání odstoupil.
Poslední hřebíček do orlovské rakve zatloukl Novosad po fatální hrubce rozehrávajícího brankáře Gleicha.
Šumperk tak porazil ambiciózní Orlovou 5:1  a stále vévodí s náskokem druholigové tabulce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).