SPORT

Draci senzačně zvítězili v Olomouci

9. prosince 2009, 20:24, téma HOKEJ, Michal Šíma
Olomouc - Naprosto nečekaný a důležitý triumf si připsali šumperští hokejisté na ledě doposud třetí Olomouce.
Již s defenzivní posilou, Bohdanem Višňákem, ale bez slavnějšího Roberta Kántora, jenž nastoupí až v sobotu, přijeli Draci ke krajskému derby do Olomouce. Nic jiného než snadné vítězství domácích nad posledním celkem první ligy se snad ani nečekalo, ale ve středu se ukázalo, že Šumperk svůj boj o záchranu zdaleka nevzdává.

Zpočátku se na olomouckém zimním stadionu hrál hokej jako vystřižený z průměrných druholigových klání. Velmi vlažné tempo Drakům vyhovovalo a hosté tak stačili bránit ofenzivní snahu Mory. Ta sice měla mnohem více ze hry, ale Šumperku výrazně pomohl skvělý výkon Hyláka v brance, jemuž pomohla dokonce i spojnice tyčky i břevna proti střele Mikšana. Lepší hokej se začal hrát až ve druhé části hry a nutno dodat, že podíl na tom měli hlavně Draci. Ti začali vystrkovat růžky a Žigárdy se měl občas co ohánět. Varováním pro domácí měla být již tutovka Hulvy, šumperský střelec se však těsně před brankou nezorientoval dobře. Lépe si však ve 26. minutě počínal Meluzín a zkušený šumperský útočník překonal Žigárdyho - 0:1! Dalším zlomovým okamžikem bylo vyloučení domácího Bartoně do konce utkání za hrubý faul na Podešvu. Draci nabídnutou pětiminutovou přesilovku využili, když Antonovič tečoval střelu posily Višňáka - 0:2!

V dalším průběhu utkání se již překvapivě dobře bránící Šumperk soustředil na udržení nadějného náskoku a především díky Hylákovi v bráně se to svěřencům trenéra Číhala podařilo.
Draci tak zvítězili na ledě vysoce favorizované Olomouce 0:2 a doufejme, že se nejednalo o náhodný výstřelek, ale že zlepšené výkony budou i nadále pokračovat. Nejlepší možností se o tom přesvědčit bude v sobotu, kdy Šumperk přivítá na svém ledě další celek spodku tabulky, Tábor. Domácím pomůže i exreprezentační bek Kántor, a tak je skutečně se na co těšit.
 

HC Olomouc - Salith Šumperk  0:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.12.2009 14:24
Titulek: Draci senzačně...
Autor: Petr Klen
49
135
V jednom článku třikrát sloveso "pomoci" - to není dobré.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).