SPORT

Draci se vyhoupli na první příčku

15. února 2009, 21:19, Michal Šíma
Draci se vyhoupli na první příčku Šumperk - Relativně slabého soupeře měli na programu šumperští hokejisté ve 40. kole druhé ligy.
Spartak Pelhřimov okupuje předposlední pozici v tabulce, kdy za ním je již jen Velké Meziříčí. To Draci toužili na dálku minimálně dotáhnout vedoucí Orlovou a nakonec se podařilo slezský celek i přeskočit.

Povinné vítězství nad Pelhřimovem se sice zrodilo celkem v poklidu, ale nutno dodat, že hosté byli směrem dopředu v podstatě bezzubí a jejich dva góly v Danečkově síti padly z ojedinělých akcí.
To Draci se prosadili čtyřikrát, přičemž počet branek domácích mohl být mnohem vyšší nebýt skvělého Linharta střežícího svatyni Pelhřimova.

Počátek utkání, stejně jako téměř celý průběh utkání, byl v režii Draků. Trenéru Režnarovi sice chyběli Meluzín, Rozum a Holík, ale i improvizovaně složená první formace v čele s výborným Haškem dokázala hosty přehrávat. Jako první trefil už ve čtvrté minutě Hulva, který dorazil do branky puk, který ujel Ambruzovi - 1:0. I přes stálý nápor se nedokázali šumperští střelci dlouhé minuty znovu prosadit a mnoho útočných akcí končilo díky kostrbatým kombinacím a nepřesnostem. Až několik vteřin před odchodem do kabin se střelou pohotovou dorážkou blýskl Ambruz - 2:0.

Ve druhé třetině Draci definitivně rozhodli o svém vítězství. Na trefu Vymazala sice dokázal odpovědět hostující Pelán po nádherné přihrávce Kubáta, avšak domácím se opět povedl závěr třetiny, když Hašek poslal puk po ledě na Linharta, před kterým zaúřadoval Novosad a bylo to znovu o tři góly.

V poslední části hry Draci nevyužili spoustu přečíslení a jediný, kdo se v této třetině trefil pak byl paradoxně pelhřimovský Heřman, který krásným průnikem obelstil šumperskou obranu a překonal Danečka.

Draci tak porazili Pelhřimov 4:2, a jelikož Orlová prohrála ve Žd'áru 6:5, posunuli se šumperští hokejisté na první příčku druhé ligy.

Salith Šumperk - HC Spartak Pelhřimov  4:2

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).