Draci se vyhoupli na první příčku

15. února 2009, 21:19, Michal Šíma
Draci se vyhoupli na první příčku Šumperk - Relativně slabého soupeře měli na programu šumperští hokejisté ve 40. kole druhé ligy.
Spartak Pelhřimov okupuje předposlední pozici v tabulce, kdy za ním je již jen Velké Meziříčí. To Draci toužili na dálku minimálně dotáhnout vedoucí Orlovou a nakonec se podařilo slezský celek i přeskočit.

Povinné vítězství nad Pelhřimovem se sice zrodilo celkem v poklidu, ale nutno dodat, že hosté byli směrem dopředu v podstatě bezzubí a jejich dva góly v Danečkově síti padly z ojedinělých akcí.
To Draci se prosadili čtyřikrát, přičemž počet branek domácích mohl být mnohem vyšší nebýt skvělého Linharta střežícího svatyni Pelhřimova.

Počátek utkání, stejně jako téměř celý průběh utkání, byl v režii Draků. Trenéru Režnarovi sice chyběli Meluzín, Rozum a Holík, ale i improvizovaně složená první formace v čele s výborným Haškem dokázala hosty přehrávat. Jako první trefil už ve čtvrté minutě Hulva, který dorazil do branky puk, který ujel Ambruzovi - 1:0. I přes stálý nápor se nedokázali šumperští střelci dlouhé minuty znovu prosadit a mnoho útočných akcí končilo díky kostrbatým kombinacím a nepřesnostem. Až několik vteřin před odchodem do kabin se střelou pohotovou dorážkou blýskl Ambruz - 2:0.

Ve druhé třetině Draci definitivně rozhodli o svém vítězství. Na trefu Vymazala sice dokázal odpovědět hostující Pelán po nádherné přihrávce Kubáta, avšak domácím se opět povedl závěr třetiny, když Hašek poslal puk po ledě na Linharta, před kterým zaúřadoval Novosad a bylo to znovu o tři góly.

V poslední části hry Draci nevyužili spoustu přečíslení a jediný, kdo se v této třetině trefil pak byl paradoxně pelhřimovský Heřman, který krásným průnikem obelstil šumperskou obranu a překonal Danečka.

Draci tak porazili Pelhřimov 4:2, a jelikož Orlová prohrála ve Žd'áru 6:5, posunuli se šumperští hokejisté na první příčku druhé ligy.

Salith Šumperk - HC Spartak Pelhřimov  4:2