Draci se stále propadají

3. prosince 2009, 15:16, téma HOKEJ, Michal Šíma
Vrchlabí - V dalším zápase z kategorie velmi důležitých se šumperští hokejisté představili na ledě Vrchlabí.
Draci hráli o šanci navázat kontakt s předposledními celky tabulky, avšak stejně jako doma s Havířovem nebo v Benátkách utkání nezvládli. K již dost mizerné obraně, které citelně chybí zraněný Vosátko se přidala i velmi špatná produktivita a výsledkem není nic jiného než pobyt na poslední příčce tabulky a pokud nepřijde zlepšení, k němuž by přispěly kvalitní posily, zůstanou zde svěřenci trenéra Číhala hodně dlouho.
Ve Vrchlabí přitom Draci nezačali špatně. Pozorně bránili a co prošlo, to pochytal Hylák. Bohužel, na druhé straně nevyužil svojí příležitost ani Janečka. Při hře čtyři na čtyři pak napřáhl na modré čáře domácí Matějíček a prostřelil Hyláka - 1:0.
Vstup Šumperka do druhé třetiny byl katastrofální, domácí prakticky rozhodli o osudu utkání již ve 25. minutě. Nejprve využil přesilovou hru v 21. minutě Tvrdek a o čtyři minuty později se dostal ke skandálním třem dorážkám Rusnák - 3:0. Za hosty sice snížil Pospíšil vypůjčený z Třince, avšak na druhé straně Klimt vyhnal Hyláka z branky a uklidnil tak krkonošské publikum - 4:1. Jemnou korekci stavu ve třetí třetině měl na svědomí Tomáš Sedlák, ale jeho snížení s konečným výsledkem prakticky nic neudělalo.
Šumperk tak prohrál již pošesté v řadě a ztrácí na nesestupové příčky již mírně propastných sedm bodů. Nutně musí přijít posily. Vedení sice ve středu avizovalo příchod dvou útočníků, a to Přeučila z Ústí a Mihálika z Nitry, avšak kromě drobných úprav se sestava Draků nemění, nebot' se nejedná o výrazné tahouny, které by šumperský hokej tak potřeboval, a to zejména v obranné linii.

HC Vrchlabí - Salith Šumperk  4:2

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.