SPORT

Draci se stále propadají

3. prosince 2009, 15:16, téma HOKEJ, Michal Šíma
Vrchlabí - V dalším zápase z kategorie velmi důležitých se šumperští hokejisté představili na ledě Vrchlabí.
Draci hráli o šanci navázat kontakt s předposledními celky tabulky, avšak stejně jako doma s Havířovem nebo v Benátkách utkání nezvládli. K již dost mizerné obraně, které citelně chybí zraněný Vosátko se přidala i velmi špatná produktivita a výsledkem není nic jiného než pobyt na poslední příčce tabulky a pokud nepřijde zlepšení, k němuž by přispěly kvalitní posily, zůstanou zde svěřenci trenéra Číhala hodně dlouho.
Ve Vrchlabí přitom Draci nezačali špatně. Pozorně bránili a co prošlo, to pochytal Hylák. Bohužel, na druhé straně nevyužil svojí příležitost ani Janečka. Při hře čtyři na čtyři pak napřáhl na modré čáře domácí Matějíček a prostřelil Hyláka - 1:0.
Vstup Šumperka do druhé třetiny byl katastrofální, domácí prakticky rozhodli o osudu utkání již ve 25. minutě. Nejprve využil přesilovou hru v 21. minutě Tvrdek a o čtyři minuty později se dostal ke skandálním třem dorážkám Rusnák - 3:0. Za hosty sice snížil Pospíšil vypůjčený z Třince, avšak na druhé straně Klimt vyhnal Hyláka z branky a uklidnil tak krkonošské publikum - 4:1. Jemnou korekci stavu ve třetí třetině měl na svědomí Tomáš Sedlák, ale jeho snížení s konečným výsledkem prakticky nic neudělalo.
Šumperk tak prohrál již pošesté v řadě a ztrácí na nesestupové příčky již mírně propastných sedm bodů. Nutně musí přijít posily. Vedení sice ve středu avizovalo příchod dvou útočníků, a to Přeučila z Ústí a Mihálika z Nitry, avšak kromě drobných úprav se sestava Draků nemění, nebot' se nejedná o výrazné tahouny, které by šumperský hokej tak potřeboval, a to zejména v obranné linii.


HC Vrchlabí - Salith Šumperk  4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.