SPORT

Draci se propadají, body nevezou ani z Berouna

15. října 2011, 20:29, téma HOKEJ, Michal Šíma
Beroun - Po několika porážkách si šumperští hokejisté chtěli spravit reputaci v Berouně.
 Venku se však Drakům absolutně nedaří. Výhra v Chomutově v úvodu sezony se tak jeví spíše jako zázrak. V tabulce venkovních zápasů patří Šumperku jasně poslední pozice, a tu bohužel svěřenci Radka Kučery potvrdili i v Berouně.
Za domácí sice nenastoupil ofenzivní tank Jiří Hašek, dobře známý i v Šumperku, ale Drakům naopak chyběli Holík, Tesařík a Mičulka, za Štůralu opět zaskočil v brance Šindelář.
V úvodu utkání se hrál spíše opatrný hokej a šance na obou stranách nepřicházely, snad s výjimkou přečíslení Vlčka s Besserem. V 10. minutě se tak ujali vedení hosté, když se prosadil Plášek a Draci vedli. Jako však již tradičně na gól Šumperka soupeř velmi rychle odpovídá, tentokrát se o to postaral Švagrovský. 
Draci se dostali do vedení ještě jednou, a to ve druhé části. Vrdlovec se nejlépe zorientoval před Karešem a bleskurychle jej překonal 2:1. Po polovině utkání však domácí strhli ofenzivní smršť a slibně se vyvíjející utkání dokonale otočili. Nejprve Švagrovský v pádu připravil pozici pro Formana, který se trefil z otočky, poté Doležal prostřelil Šindeláře z prostoru před brankou a nakonec se prosadil Přibyl po střele Nedvěda. Stav 2:4 z pohledu Draků nevěstil nic dobrého, ale série vyloučení domácích dávala pořád jisté naděje. 
Draci však trestuhodně nevyužili více než dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku a podle nepsaných hokejových pravidel si takový tým nezaslouží vyhrát. Draci by si však vyhrát nezasloužili ani tak. Skóre sice ještě zkorigoval Hulva, ale Beroun znovu využil otevřených dvěří v obraně hostů a nakonec triumfoval v poměru 6:3.
Draci se tak zřejmě stabilně usazují v suterénu prvoligové tabulky mezi zhruba pěti celky, které již výrazněji ztrácejí na zbytek startovního pole.

HC Berounští Medvědi - Salith Šumperk  6:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2011 15:12
Titulek: hockay je tvrdá hra
Autor: makarov
22
Draci přijeli do Berouna, Kučera jen řekl: "Beroun" a po zápase "rohlík." Bilance: venku 2 body, doma 12 bodů. další propadák,
Reagovat