SPORT

Draci se propadají, body nevezou ani z Berouna

15. října 2011, 20:29, téma HOKEJ, Michal Šíma
Beroun - Po několika porážkách si šumperští hokejisté chtěli spravit reputaci v Berouně.
 Venku se však Drakům absolutně nedaří. Výhra v Chomutově v úvodu sezony se tak jeví spíše jako zázrak. V tabulce venkovních zápasů patří Šumperku jasně poslední pozice, a tu bohužel svěřenci Radka Kučery potvrdili i v Berouně.
Za domácí sice nenastoupil ofenzivní tank Jiří Hašek, dobře známý i v Šumperku, ale Drakům naopak chyběli Holík, Tesařík a Mičulka, za Štůralu opět zaskočil v brance Šindelář.
V úvodu utkání se hrál spíše opatrný hokej a šance na obou stranách nepřicházely, snad s výjimkou přečíslení Vlčka s Besserem. V 10. minutě se tak ujali vedení hosté, když se prosadil Plášek a Draci vedli. Jako však již tradičně na gól Šumperka soupeř velmi rychle odpovídá, tentokrát se o to postaral Švagrovský. 
Draci se dostali do vedení ještě jednou, a to ve druhé části. Vrdlovec se nejlépe zorientoval před Karešem a bleskurychle jej překonal 2:1. Po polovině utkání však domácí strhli ofenzivní smršť a slibně se vyvíjející utkání dokonale otočili. Nejprve Švagrovský v pádu připravil pozici pro Formana, který se trefil z otočky, poté Doležal prostřelil Šindeláře z prostoru před brankou a nakonec se prosadil Přibyl po střele Nedvěda. Stav 2:4 z pohledu Draků nevěstil nic dobrého, ale série vyloučení domácích dávala pořád jisté naděje. 
Draci však trestuhodně nevyužili více než dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku a podle nepsaných hokejových pravidel si takový tým nezaslouží vyhrát. Draci by si však vyhrát nezasloužili ani tak. Skóre sice ještě zkorigoval Hulva, ale Beroun znovu využil otevřených dvěří v obraně hostů a nakonec triumfoval v poměru 6:3.
Draci se tak zřejmě stabilně usazují v suterénu prvoligové tabulky mezi zhruba pěti celky, které již výrazněji ztrácejí na zbytek startovního pole.

HC Berounští Medvědi - Salith Šumperk  6:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2011 15:12
Titulek: hockay je tvrdá hra
Autor: makarov
22
Draci přijeli do Berouna, Kučera jen řekl: "Beroun" a po zápase "rohlík." Bilance: venku 2 body, doma 12 bodů. další propadák,
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).